czwartek, 28 lipca 2016

Na pomoc! Dziecko się nudzi.

Kreatywnie w domu


W życiu każdego dziecka zdarzają się momenty, w których przychodzi i mówi... mamo nudzi mi się. Z pomocą do wszystkich rodziców przychodzi Akademia Umysłu, która wydała książkę pełną ciekawych pomysłów na zabawę. Książkę, która zabije nudę u dzieci a także rozwinie u nich kreatywność. Książkę, w której hasłem przewodnim jest nauka przez zabaw. Poradnik Na pomoc! Dziecko się nudzi zintegrowane jest z serią gier Akademia Umysłu Junior, które to również są dołączone w pakiecie z książeczką.


Poradnik jest zbiorem pomysłów, do których warto sięgać w każdej chwili, gdy tylko zabraknie pomysłu na zabawy z dzieckiem.

Pierwsza część poradnika poświęcona jest grom komputerowym - znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania jak: czy warto grać z gry, czy gry mogą dać dzieciom i nam coś pożytecznego i czy można w ten sposób zacieśnić więzi rodzinne?
Wszystko jest dla ludzi a odpowiednio dobrane gry komputerowe, mogą być świetną zabawą dla dzieci jak i rodziców! Zabawy na spostrzegawczość, koncentrację czy zadania matematyczne zapewnią nam świetną rozrywkę, ale również naukę. 
Kilkanaście wskazówek i porad.Dalszą część podzielono na cztery rozdziały odpowiadające porom roku i związanymi z nimi wydarzeniami. Zostały omówione gry od Akademii Umysłu Junior a oprócz tego autorzy zamieścili swoje pomysły na zabawę... około100 gier i zabaw. Warto więc, szukając zabaw, kierować się w pierwszej kolejności tym, jaka aura panuje za oknem.
Wystarczy być szczęśliwym posiadaczem drukarki a w fajny sposób dzieciaki mogą poćwiczyć  spostrzegawczości, pamięci, wyobraźni przestrzennej, refleks. Wystarczy bowiem wydrukować ćwiczenia czy kolorowanki powiązane z konkretną grą.


O grach już kiedyś pisałam... WIOSNA, JESIEŃ i ZIMA. Dziś pokażę wam LATO.


Gra została wzbogacona w wersję anglojęzyczną. Dziecko ma możliwość wyboru w jakim języku chce grać. Kupując poradnik, do którego gry znajdują się w pakiecie na płycie DVD za możliwość zabawy w języku angielskim musimy zapłacić  niecałe 10zł. Jeśli zakupimy osobną grę w pudełku, wersję anglojęzyczną mamy gratis.W wersji Lato znajdziemy aż 21 rożnych gier m.in. Labirynty, motyle, flagi, żniwa, lody, itd. W każdej grze jest 10 etapów. Takie rozwiązanie pomaga dopasować poziom do umiejętności dziecka. Świetna zabawa oraz wciągające ćwiczenia rozwijające pamięć, wspomagające koncentrację uwagi oraz pobudzające wyobraźnię. My gramy z Akademią Umysłu już 2 lata i dalej ją lubimy. Gry rosną razem z dzieckiem i nigdy się nie nudzą.Fajnym dodatkiem są ćwiczenia fizyczne, które co jakiś czas są pokazane i zachęcają dziecko do aktywności fizycznej. Taki mały przerywnik myśleniowy ;)


Zachęcamy do zaopatrzenia się w gry z serii Akademia Umysłu Junior bo warto! Są to gry bez agresji i rywalizacji.

Na pomoc! Dziecko się nudzi to kupienia TUTAJ.
Gry z serii Akademia Umysłu Junior TUTAJ

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates