sobota, 2 lipca 2016

Przez Polskę - przewodnik małego podróżnika

Kreatywnie w domu


Wakacje rozpoczęły się na dobre. Każdy ma jakieś plany podróżnicze. My w tym roku w lipcu nigdzie się nie wybieramy ale w sierpniu nadrobimy. Dlatego cieszymy się, z książki jaką otrzymaliśmy od Zielonej Sowy, który z pewnością pomoże nam w wyborze miejsc, które odwiedzimy.


Przewodnik małego podróżnika po Polsce pod patronatem Marka Kamińskiego. Świetnie przygotowany i opracowany.

Już po otwarciu czeka na nas niespodzianka... paszport małego podróżnika, w którym to mały podróżnik zbiera pieczątki turystyczne, bilety wstępu, znaczki i inne pamiątki z wypraw. Z paszportem podróżujemy 8 szlakami: Latarni Morskich, Parków Narodowych, Jezior i Stanic Żeglarskich, Schronisk Górskich, Zamków, Parków Rozrywki, Pomników oraz Przysmaków Regionalnych.

Na wstępie książki mamy kilka słów od Marka Kamińskiego. Zachęca on dzieci, by rozpoczęły swoje odkrywanie świata...podróżnikiem wszak nikt się nie rodzi.


Bardzo czytelny spis treści...


A czego dowiadują się mali podróżnicy wertując kolejne kartki książki? Mianowicie... na ile województw podzielona jest Polska wraz z miejscami, budynkami charakterystycznymi dla danego województwa. Niezwykłe rekordy Polski to część, w której mali podróżnicy poznają m.in. największe i najgłębsze jezioro, najwyższy szczyt, polski biegun zimna. Idąc dalej mamy baśnie i legendy, twierdze i fortyfikacjie, ciekawe pomniki, tradycje. Z książki dzieci dowiedzą się również czym jest korona Polski, co w trawie piszczy, a co pływa w wodzie. Jednym słowem... każdy znajdzie tu coś interesującego i inspirującego do podróży. Nie ukrywam, że największą uwagę dzieciaków skupił rozdział poświęcony parkom... rozrywki ;)


Książka bardzo fajnie wydana, w twardej okładce z pięknymi ilustracjami. Z książką tą można odwiedzić wiele ciekawych miejsc początkowo palcem po mapie by w rzeczywistości przekonać się na własne oczy jakim pięknym krajem jest Polska.Kierunek Polska. Przewodnik małego podróżnika
Wydawca: Wydawnictwo Zielona Sowa
Autor: Koryna i Adam Dylewscy
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80
Rok wydania: 2016

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

 1. www.karolowamama.blogspot.com3 lipca 2016 11:29

  mamy i uważamy że jest genialna! Nie znam lepszego przewodnika po Polsce! U nas przez Karola niemal codziennie oglądana!

  OdpowiedzUsuń
 2. Maggie Kreatywna10 lipca 2016 20:39

  Zapraszam na moją recenzję :) polecam książkę :)

  http://www.kreatywnezycie.pl/kierunek-polska-koryna-adam-dylewscy-recenzja/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates