poniedziałek, 18 lipca 2016

Z najmłodszymi o emocjach...

Kreatywnie w domu


Emocje... jak sobie z nimi radzić, jak się ich nauczyć, jak nazwać - prawdziwe wyzwanie dla najmłodszych dzieci. Z pomocą przychodzi Wydawnictwo Olesiejuk z najnowszą serią książeczek. Każda książeczka dotyczy innego zachowania i objaśnia, co znaczy być dzielnym, dobrym, miłym czy grzecznym. Wyczyny poruszane w książeczkach pozwalają dziecku odkryć, że małe zwycięstwa również się liczą a co więcej są na wagę złot.


Proste ilustracje i krótkie zdania w tych książeczkach pokazują najmłodszym, jak właściwie zachowywać się w codziennych sytuacjach, jak odnosić się wobec innych osób, jak wreszcie radzić sobie z emocjami, w jaki sposób wyrażać je w sposób akceptowalny przez środowisko. Przedstawione problemy są bliskie najmłodszym dzięki czemu dzieci mogą się identyfikować z głównym bohaterem.

Byłem taki grzeczny - książeczka pokazująca zachowanie głównego bohatera w sytuacjach domowych, podczas wykonywania domowych obowiązków takich jak sprzątanie własnego pokoju czy segregowanie skarpetek. Wykonywanie tych czynności dzieci zazwyczaj odbierają jako nudny i głupi obowiązek a wystarczy pokazać maluchom, że pomoc innym jest czymś dobrym i wspaniałym. Wystarczy nagrodzić dziecko dobrym słowem, pochwałą a nawet zwykłym uśmiechem i wszystko może wyglądać inaczej.
 

Byłem taki dobry również przedstawia sytuacje, które nakierowują maluchów do odpowiednich zachowań. Z książeczką tą dzieci są świadkami sytuacji, w których mały bohater dzieli się zabawkami z innymi, cierpliwie czeka na swoją kolej i nie gniewa się gdy jego zabawka ulega zniszczeniu.
 

Byłem taki miły - książeczka ucząca dzieci jak sprawić przyjemność innym. Bardzo fajny pomysł aby pokazać najmłodszym, że dając komuś coś od siebie otrzymujemy jego radość i uśmiech. Książeczka również daje rodzicom do zrozumienia, że czasami dobre intencje maluszka kończą się nie do końca tak jakbyśmy tego chcieli, kończą się jakąś katastrofą. Może warto wówczas zacisnąć zęby, obdarzyć malca uśmiecham, wytłumaczyć co mógłby zrobić inaczej aby następnym razem wszystko było ok.


Byłem, taki dzielny - w świetny sposób pokazuje dziecku, że odwaga nie jest równoznaczna z brakiem strachu. Przecież nawet najwięksi bohaterowie odczuwają lęk ale stawiają mu czoła i to właśnie są czyny godne najwyższej pochwały. Za pomocą książki możemy pokazać dziecku, że jego strachy nie są głupie i nieistotne.


Cała seria wykonana jest bardzo solidnie. Gruba okładka, kartonowe strony. Zdania są króciutkie a książeczki świetnie nadają się dla dzieciaków uczących się czytać. Moje dzieciaki począwszy od 2latka aż do 6latka są nimi zachwycone :)Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates