wtorek, 16 sierpnia 2016

Czego brakuje?

Ewelina Gancarz


Od najmłodszych lat staram się wyćwiczyć u moich dzieci koncentrację, spostrzegawczość ale przede wszystkim pamięć. Najstarszy uwielbia wszystkie gry i zadania, które mu przygotowuję. Dziewczynki dopiero wkraczają w ten świat i już się im podoba :) Ostatnio ćwiczymy pamięć i spostrzegawczość z Alexander.


Bardzo fajna gra dla najmłodszych.  Gra, w której głównymi bohaterami są zwierzątka. Gra zawiera 6 plansz,16 tabliczek, 6 podwójnych kolorowych znaczników graczy, żetony punktów oraz instrukcję.


Każda plansza zawiera 16 zwierzątek (dokładnie tyle samo jest tabliczek).



Zwierzątka mają bardzo sympatyczną postać, moje maluchy nie mają problemów z ich rozpoznaniem. Zarówno plansze jak i tabliczki wykonane są z grubej tektury. Wszystkie rogi są zaokrąglone. Nie ma obaw, że dzieciaki zwłaszcza te młodsze szybko się z nimi rozprawią ;)

Same zasady gry nie są zbyt skomplikowane. W grze może brać udział od 2 do 6 graczy. Każdy z graczy otrzymuje swoją planszę z wizerunkami zwierząt oraz dwa żetony w wybranym przez siebie kolorze. Na stole rozkłada się 6 losowo tabliczek z obrazkami. Wszyscy gracze przyglądają się tabliczkom i starają się zapamiętać  wszystkie zwierzątka. Po krótkiej chwili tabliczki przewraca się rewersem do góry i miesza, odkładając jedną z nich na bok. Pozostałe odwraca się ponownie obrazkiem do góry a każdy z graczy ma za zadanie wskazać zwierzątko, które brakuje, które nie zostało odkryte.




Wskazanie odpowiedzi odbywa się za pomocą ułożenia kolorowych żetonów na planszy. Jeśli gracz jest na 100% pewien swojej odpowiedzi to kładzie oba swoje żetony na danym zwierzątku na planszy, który według niego brakuje. Jeśli udzielił prawidłowej odpowiedzi, otrzymuje dwa punktowe żetony.


Jeśli gracz nie jest pewien swojej odpowiedzi, może położyć swoje żetony na dwóch różnych zwierzątkach. Jeśli jeden z nich okaże się prawidłową odpowiedzią, gracz otrzymuje 1 żeton punktowy.

Jeśli graczowi nie uda się poprawnie wskazać właściwego zwierzątka, nie ponosi on żadnych konsekwencji. Oczywiście zasadę tę można lekko zmodyfikować. Ze starszakiem gramy tak, że za błędne wskazanie zwierzątka, gracz oddaje swój jeden żeton punktowy (pod warunkiem, że jakiś już ma).


Po przyznaniu punktów, ponownie wybieramy 6 obrazków i rozpoczynamy kolejną rozgrywkę. Zabawa trwa do momentu, w którym któryś z graczy zdobędzie 10 punktów. Gracz ten zostaje zwycięzcą.


W grze można wprowadzać drobne modyfikacje i dostosowywać ją do możliwości swoich dzieci. Grając ze starszymi dziećmi można zwiększyć ilość tabliczek ze zwierzątkami, można włączyć stosowanie ujemnych punktów za błędne wskazanie zwierzątka. Możemy grać w taki sposób aby gracze nie widzieli plansz przeciwników i nie mogli sugerować się ich odpowiedziami. Z kolei tym młodszym graczom można zmniejszyć ilość zwierzątek.


Granie z dziećmi na prawdę rozwija ich koncentrację i pamięć. Mam na to żywy dowód ;)





Bardzo lubimy takie gry a Wy?

Czego brakuje do kupienia TUTAJ.


http://projektgrajmy.blogspot.com/

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

3 komentarze:

 1. Niewiele pozycji od tego wydawnictwa znam ale widzę że warto zagłębić się w ich ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewa Wróblewska18 sierpnia 2016 13:29

  Gratuluję wygranej gry.
  Świetna jest.
  Alexandra mamy i lubimy, bardzo :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo mądra gra ,wyterza mapiec i koncentracje super

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates