poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Wciągająca klockowa zabawa

Kreatywnie w domu

Klocki rozwijają wyobraźnię dzieci i kreatywność. Klocki ćwiczą małą motorykę i skupienie uwagi. Bez klocków nie ma u nas ani jednego dnia. Klocki Lego, Lego Duplo, klocki puzzle, klocki z cyferkami... klocki... klocki... klocki wszędzie.


Jakiś czas temu dotarła do nas kolejna dawka klocków... klocków konstrukcyjnych i choć wykonane są z tworzywa sztucznego to stały się u nas hitem. Klocki przeznaczone dla dzieci 2+ ale mój niespełna dwulatek bardzo je lubi zwłaszcza te królikowe... a właśnie... bo klocków mamy dwa rodzaje: klocki w kształcie króliczków oraz klocki z podwójnym plusem.

Do obu zestawów dołączone są karty z przykładowymi wzorami do układania. Karty wykonane są z grubego kartonu a więc szybko nie ulegną zniszczeniu. Na każdej karcie znajduje się konstrukcja do ułożenia oraz spis klocków, które należy użyć aby ułożyć tą konstrukcję. Klocki można układać na płaskiej powierzchni  lub tworzyć trójwymiarowe konstrukcje.


Moje dziewczynki zdecydowanie wolą króliczki, gdyż zwyczajnie zestaw ten jest prostszy. Zarówno karty z wzorami zawierają łatwiejsze do ułożenia konstrukcje jak i same klocki są łatwiejsze w łączeniu między sobą.


Króliczkowy zestaw zawiera 20 króliczków w 5 podstawowych kolorach. Zabawa klockami może odbywać się z pomocą dołączonych kart bądź też odbywać się według wyobraźni dziecka i swobodnych działań konstrukcyjnych. Klocki te mogą również posłużyć do nauki kolorów czy poćwiczenia sekwencji.Zestaw klocków podwójnieplusowych to również 20 elementów konstrukcyjnych ale tym razem króliczki zastąpione zostają klockami w kształcie podwójnych plusów. Klocki również występują  w 5 kolorach.
Króliczkami zachwycone są dziewczynki a plusami Kuba. Nie ma więc krzyków to moje... to moje. Jest spokojna i fajna zabawa :)


Oba zestawy klocków zapakowane są w tekturowe pudełka. Każde z pudełek wyposażone jest w sznurek, dzięki któremu dzieciaki z łatwością mogą przenosić klocki z miejsca na miejsce.Z powyższymi klockami świetna zabawa gwarantowana.

Klocki Króliczki znajdziecie TUTAJ
Klocki Podwójne plusy TUTAJ

 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates