czwartek, 20 października 2016

Encyklopedia szkolna

Kreatywnie w domuWiem, że w dobie internetu wszystkie informacje można właśnie tam znaleźć. Ale nigdy nie można być do końca pewnym źródła takowej informacji. Dlatego ja zawsze stawiam na książki. One zawsze są wiarygodne. Rok szkolny w pełni, każdy uczeń powinien być wyposażony w porządną encyklopedię pomagającą w nauce, odrabianiu prac domowych czy powtarzaniu materiału.


Encyklopedia szkolna Wydawnictwa Olesiejuk to niezwykle obszerna publikacja poruszająca różnorodną tematykę z podstawowych przedmiotów nauczania, takich jak: historia, biologia, geografia, fizyka, chemia – przedstawia również fakty z historii sztuki i literatury. Od wiedzy o wszechświecie, Ziemi i życiu na niej, roślinach, zwierzętach, historii, nauce, kulturze, odkryciach, wynalazkach, słynnych ludziach po sport i informatykę.

Zakres wiadomości jakie kryje prezentowana encyklopedia jest bardzo szeroki. Wyjaśniono i omówiono w niej ponad 700 haseł. Informacje zawarte w encyklopedii nie są ogólnikowe wręcz przeciwnie. Tekstu jest dużo a wiadomości są wyczerpujące i zdecydowanie wychodzą poza szkolne ramy programowe szkół podstawowych, gimnazjów czy nawet szkół średnich.

Ciekawym elementem lektury są ilustracje i fotografie, których w encyklopedii jest całkiem nie mało... ponad 750. Niewątpliwie uprzyjemniają one czytanie i zapamiętywanie faktów, pomagają w zrozumieniu i przyswojeniu wiadomości.

Zaglądając do encyklopedii dzieci dowiedzą się np. jakie zwierzęta zamieszkują świat, jaka roślinność jest specyficzna dla danego klimatu, poznają budowę ciała ludzkiego, przeczytają o nowych technologiach, wielkich maszynach, odkryciach, różnych kulturach i religiach. Naprawdę trudno jest wspomnieć o wszystkim co kryje ta wspaniała encyklopedia.Układ encyklopedii, szata graficzna i podział są tak przystępne i klarowne, że wręcz zachęcają do pogłębiania wiedzy jaką kryje. Myślę, że warto zainwestować w taką encyklopedię tym bardziej, że książka ta będzie dostarczać wiedzy nie tylko przez jeden rok szkolny lecz przez wiele długich lat nauki i nie tylko. Inwestycja w Encyklopedię szkolną po prostu się opłaca. Myślę, że może być ona fajnym prezentem dla małych i tych nieco większych ciekawych świata dzieci.


Encyklopedia szkolna. Wiedza o świecie w jednym tomie 
Wydawnictwo Olesiejuk
Autor: John Farndon
Ilość stron: 272
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. o takie cudo przydałoby sie nam na pewno:) swietne

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates