piątek, 28 października 2016

Kolorowe kredki

Kreatywnie w domu
Wszyscy wiemy jaki wpływ na rozwój małych rączek ma zabawa kredkami... malowanie, kolorowanie to pierwsze kroki do nauki pisania. Wszystkie moje dzieci nie bardzo lubią malować kredkami (choć to ostatnio się zmieniło u najstarszego... od pewnego momentu wręcz uwielbia malowanie). No bo co w kredkach jest fajnego? Farbki? O, tak! Wszystko co brudzi ręce i zostawia po sobie nieład (żeby nie napisać syf ;)) to moje dzieci (każde bez wyjątku) uwielbiają. Ale kredki? Nuda! Kredek w domu mieliśmy mnóstwo. I nadal mamy. Niektóre z nich nie zdały swojego sprawdzianu wytrzymałości. Najgorszym problemem było to, by nauczyć Kubę prawidłowego trzymania kredki. I tu poniosłam porażkę bo choćbym stawała na rzęsach on trzymał po swojemu bo tak mu było wygodniej. Dziś pracujemy z nakładkami i korygujemy prawidłowy chwyt. Z dziewczynkami postanowiłam postąpić inaczej. Z pomocą wujka google znalazłam coś idealnego, coś co sprawiło, że moja Olcia z chęcią zaczęła sięgać po kolorowanki.

Kredki kamyki oraz kredki stożkowe - to nasze najnowsze odkrycie jeśli chodzi o kredki.


Kredki Crayon Rocks to naturalne, ekologiczne, woskowe kredki. Są barwione naturalnymi barwnikami. Mają za zadanie, nie tylko rozbudzać dziecięcą wyobraźnię i zachęcać do malowania, ale też wzmocnić odpowiednie mięśnie rąk i palców. A wszystko to za sprawą swojego nietypowego kształtu.Dzięki unikalnemu kształtowi, wymuszającemu odpowiednie trzymanie, kredki przygotowują dzieci do nauki pisania. Kredki Crayon Rocks zostały docenione przez wielu zawodowych terapeutów i licznie wykorzystywane są jako uzupełnienie terapii ręki prowadzącej do uzyskania prawidłowego chwytu.Kredki pomimo, iż są rewelacyjne to mają jedną wadę... cenę! Choć patrząc z perspektywy czasu (zakup nakładek na długopisy) nie jest ona już taka straszna. Tym bardziej można zrobić rodzinną zrzutkę na prezent. Zakup na pewno się zwróci bo kredki są bardzo wydajne, nie łamią się, opcji kolorystycznych jest wiele i są dostępne w różnych opakowaniach. My posiadamy 20 kolorów i zdecydowanie nam to starcza na całą trójkę.

Drugie kredki, które przykuły moją uwagę to kredki stożkowe amerykańskiej firmy Playon Crayon. Są niezwykle wygodne, dla malutkich rączek, do trzymania. Co najważniejsze nie są ostre i są wykonane z nietoksycznego wosku. Mają piękne kolory. Do kupienia są w sumie w dwóch wariantach kolorystycznych podstawowym i pastelowym. My mamy pastelowe.


Kredki te posiadają nietypowy kształt, dzięki któremu można używać ich do zabawy chociażby w układanie jedna na drugiej.


Oczywiście im bardziej wyszukane zabawy kredkami tym lepiej...
Polecamy kredki małym i dużym artystom :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Kredki kamyczki fajna sprawa, mój syn bardzo lubił nimi rysować. Niestety nie pomogły zupełnie w nauce prawidłowego trzymania kredki :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates