poniedziałek, 17 października 2016

Przed i po

Kreatywnie w domu
Książki bez testu. Wiele takich już się u nas przewinęło. Wiele z nich stało się ulubieńcami moich dzieci. Ja sama bardzo lubię takie książki. Dają one ogromne możliwości jeśli chodzi o rozwój dziecięcej wyobraźni. Książki, które za każdym razem odkrywa się na nowo. Książki, które podczas każdej kolejnej "czytanki" nabierają innego znaczenia.


Przed i po to książka, której głównym bohaterem jest czas, a właściwie zmiana, jaką czas ze sobą niesie. Każda para ilustracji przedstawia ten sam przedmiot, zdarzenie czy istotę, ale w dwóch odsłonach, oddalonych od siebie w czasie.
Jak już pisałam i zdążyliście zauważyć w tej książce nie ma słów. To my jesteśmy jej autorami. To nam autor tej książki oddał głos. To my układamy do niej historie. My, nasze dzieci i nasza wyobraźnia. Młodsze dzieciaki będą czytać książkę odpowiadając na pytania co się zmieniło? Starsze będą pytać... Dlaczego? Jak? Po co? W jakim celu? Z jakiej przyczyny? Z jakim skutkiem? Czy warto? Odpowiedzi na te wszystkie pytania stworzą wyjątkową a zarazem uniwersalną książkę o naturze, siłach przyrody, ekologii, prehistorii, przyszłości, postępie technologicznym, kosmosie, a także o nas - o człowieku i jego życiu.Przed i po to książka, po której możemy sobie spokojnie wędrować aż dojdziemy do końca i wrócimy do początku odkrywając nowe historie.

Książeczki możecie zamówić na nieprzeczytane.pl :)

niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates