czwartek, 6 października 2016

Puzzle. Układam i opowiadam Pojazdy

Kreatywnie w domu


Puzzle to coś co bardzo lubią moje dziewczynki. Ostatnio odkryłam całkiem fajne zestawy puzzli, które poza tradycyjnym zastosowaniem mają jeszcze jedno jakże ważne... po ułożeniu wszystkich elementów dziecko rozwija swoją wyobraźnię "układając" najróżniejsze historie do ułożonego obrazka."3, 2, 1..., wystartowała rakieta, na autostradzie mija nas wyścigówka, polną drogą przejeżdża traktor, a w oddali powoli płynie statek. Kto i co szybciej dotrze do celu?". Wyobraźnia dziecka pracuje.

I choć wybrałam tematykę iście chłopięcą to moje dziewczynki a zwłaszcza młodsza jest zakochana w pojazdach. Układanka składa się z 10 puzzli. Ilość odpowiednia jak na wiek 2-3 latka (choć mój 3latek zdecydowanie większą ilość puzzli układa). Kawałki są dość spore, dziecko z łatwością utrzyma je w rączce i połączy pasujące do siebie elementy. Puzzle są wykonane z grubej tektury, dzięki temu są sztywne i trwałe.


 
Znajdziemy tu środki transportu, które dziecko z pewnością nie raz widziało. Pojazdy tu widoczne poruszają się po wodzie, w powietrzu, kosmosie i na lądzie. Możemy bawić się z dzieckiem w porównywanie wielkości danych pojazdów, ich prędkości, naśladować wydawane przez nie odgłosy czy też tworzyć historyjki.Cały zestaw zamknięty jest w zgrabne pudełko dzięki temu mamy pewność że będzie porządek i żaden kawałek się nie zgubi.
Do zestawu dołączona jest kolorowanka XXL, którą to schowałam i poczekam do momentu, w którym to zostanie ona ładnie pokolorowana a nie zabazgrana ;)

Z serii Układam i opowiadam poza Układanką Pojazdy ukazały się jeszcze  
Puzzle Układam i opowiadam Łódeczki
Puzzle Układam i opowiadam Pory roku
Puzzle Układam i opowiadam Strażacy

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates