środa, 19 października 2016

Zwierzaki Dziwaki

Kreatywnie w domuWczoraj pokazałam Wam fajną grę dla dzieci 7+, dziś dla odmiany będzie coś dla maluchów, dla dzieciaczków 3+. Gra i układanka w jednym. Zwierzaki Dziwaki od Kukuryku cieszą się u nas sporą popularnością na zmianę z W co się ubrać Granny :) Dwie gry bardzo zbliżone do siebie. W obu dzieci układają 3elementowe układanki. W jednej tworzą zwierzaki (również zwierzaki dziwaki) a w drugiej ubierają dzieci. Obie bardzo fajne. Obie rozwijają u dzieci spostrzegawczość i koncentrację. Obie bardzo lubi moja 3 latka. Jedną z nich już jakiś czas temu Wam pokazałam, pora na zaprezentowanie drugiej.W skład Zwierzaków Dziwaków wchodzi:
- 36 elementów układanki, z których można ułożyć 12 zwierzaków i 12 zwierzaków dziwaków
- 12 kart zwierzaków (fioletowy rewers) i 12 kart zwierzaków dziwaków (żółty rewers).


- kostka do gry
- instrukcja.W grę można grać na dwa sposoby.

Gra ZWIERZAKI.
Wszystkie elementy układanki rozkładamy rewersem do góry. Każdy z graczy (od 1 do 4) otrzymuje po 3 karty ze zwierzakami, które układa przed sobą (karty z fioletowym rewersem). Celem gry jest odnalezienie właściwych elementów i ułożenie trzech zwierzaków, według wzoru przedstawionego na kartach. A w jaki sposób je odnaleźć? Każdy gracz w swojej kolejce rzuca kostką i odwraca po jednym elemencie układanki. Ale uwaga! Można odsłonić tylko taki element, którego liczba na rewersie odpowiada liczbie oczek na kostce. Jeśli odsłonięta przez gracza część układanki pasuje do jednej z trzech kart przedstawiających zwierzaka, gracz zatrzymuje ten element. Jeśli nie pasuje, zakrywa go. W swojej kolejce gracz może odsłonić tylko 1 element (nie ważne czy udało mu się odsłonić właściwy czy też nie).
Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza ułoży wszystkie trzy zwierzaki przedstawione na swoich kartach. Gra mocno losowa i w dużej mierze zależy od szczęścia. Choć przy dobrej obserwacji ruchów przeciwnika jest szansa wspomóc to szczęście.


Gra DZIWAKI.
W tej wersji gry wszystkie elementy układanki rozkłada się awersem do góry. Karty z dziwakami układa się w stos. Każdy z graczy ciągnie po jednej karcie ze stosu i kładzie ją zakryta przed sobą.


Na znak wszyscy gracze  odsłaniają swoją kartę i jak najszybciej starają się ułożyć przedstawionego na niej dziwaka. Po ułożeniu swojego dziwaka, gracz ciągnie kolejną kartę ze stosu i układa dalej. Zwycięży ten gracz, który ułoży najwięcej dziwaków. Także w tej grze liczy się nie tylko spostrzegawczość ale i refleks.Niestety do zabawy potrzebne są dzieci w zbliżonym wieku. 3latek i 6latek nie bardzo pogra ze sobą. 6latek jest dużo sprytniejszy i szybszy. Nie da forów 3latce bo i niby dlaczego miałby to robić. Dlatego najlepiej gdy w zabawie uczestniczą równolatkowie :)

http://projektgrajmy.blogspot.com/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates