czwartek, 20 października 2016

Zwierzątka i ich ubrania

Kreatywnie w domu


Kiedyś widziałam podobną pomoc edukacyjną DIY i nawet miałam chrapkę wykonać coś podobnego jednak brak drukarki i przymus drukowania na mieście zdecydowanie odwiódł mnie od tego pomysłu. Na szczęście są "gotowce" przygotowane przez najlepszych. W takiego "gotowca" właśnie się zaopatrzyliśmy. Pięknie wykonana drewniana pomoc edukacyjna... ZWIERZĄTKA i ich ubrania.


Zwierzątka i ich ubrania to nic innego jak 30 drewnianych płytek. Połowa płytek posiada nadrukowane zwierzę znane bądź mniej znane dziecku. Druga połowa płytek przedstawia zaś powiększone fragmenty ich umaszczenia. Obrazki są bardzo czytelne.

Zabawa polega na połączeniu płytki z wizerunkiem zwierzaka z płytką z fragmentem jego umaszczenia. I choć zabawka przeznaczona jest dla dzieci 3+, moja 2latka poradziła sobie z nią nadzwyczaj dobrze.

A to nasze sposoby na zabawę...

Umiezczam na stole płytki z wizerunkiem zwierząt (ich ilość dopasować do umiejętności dziecka - u nas są to na początek 3 płytki) oraz jedną płytkę z fragmentem umaszczenia (oczywiście musi on pasować do któregoś z wyłożonych zwierząt). Zadaniem dziecka jest wskazanie zwierzaka, który jest właścicielem tegoż umaszczenia.Zabawa odwrotna... położyłam płytki z umaszczeniem (również ich ilość dostosowujemy do możliwości dziecka) i tylko jednego zwierzaka. Tym razem dziecko ma wskazać płytkę z umaszczeniem pasującą do wyłożonego zwierzaka.
Kombinacja mieszana czyli wyłożyłam tyle samo płytek ze zwierzakami co płytek z umaszczeniem. Dziecko dobiera do każdego zwierzaka jego "ubranko".

Zestaw zawiera fajne rozwiązanie, które daje możliwość samokontroli dzieciom starszym. Każda płytka bowiem na awersie ma namalowane kropki. Aby sprawdzić poprawność doboru należy odwrócić obie płytki i sprawdzić czy mają one taki sam wzór. Jeśli mają to zestawienie jest prawidłowe.Zabawka ta nie tylko uczy maluchy ale i rozwija spostrzegawczość.


Zwierzątka i ich ubrania dostępne w sklepie Mikoko.

https://mikoko.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Świetne to :-) moja mlodsza już widzę że zainteresowanie by było :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates