środa, 2 listopada 2016

Bezpieczna droga - ciekawy sposób na naukę podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze

Ewelina Gancarz

Zasady bezpieczeństwa powinien znać już każdy przedszkolak... moja 3latka podstawowe zasady już ogarnęła. Ale nadal utrwalamy je na różne sposoby m.in. grając w grę Bezpieczna droga od Adamigo.


Bezpieczna droga to gra oparta na banalnych zasadach a grać w nią mogą już nawet 3latki. Polega na bezpiecznym powrocie do domu. Kto uczyni to pierwszy, ten wygrywa.


Elementów gry jest niewiele... plansza, 4 pionki, kostka, kartoniki świateł oraz instrukcja. Gracze poruszają się po planszy, obok kładziemy potasowane kartoniki świateł. Pionki graczy zmierzające do domu, zatrzymują się przed przejściem dla pieszych. Jeśli przejście jest bez sygnalizacji świetlnej gracz musi obrócić głowę w lewo, prawo i lewo, a następnie kontynuować swój ruch. Gdy o tym zapomni - wraca na start. 


Jeśli staniemy przed przejściem z sygnalizacją świetlną - sprawdzamy światło podnosząc kartonik ze stosu. Zielone światło umożliwia nam kontynuację ruchu, czerwone - stoimy i tracimy ruch.  W następnej kolejce znowu musimy podnieść kartonik ze światłem i odpowiednio postąpić.


Po drodze możemy spotkać pola specjalne: chłopiec na rowerze - dodatkowy rzut kostką i dziewczynka - tracimy kolejkę.


Bezpieczna droga to gra, która uczy dziecko a także utrwala podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Podczas rozgrywki lub też po niej możemy porozmawiać z dziećmi odnośnie niebezpiecznych sytuacji, które mogą zdarzyć się na drodze i w jaki sposób starać się ich unikać. 

POLECAMY!http://projektgrajmy.blogspot.com/

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates