wtorek, 15 listopada 2016

Już czytam - nowości

Ewelina Gancarz

Dobór pierwszych, samodzielnie przeczytanych książek jest ogromnie ważny dla młodych czytelników. Należy podsunąć dziecku takie książki tak aby już na wstępie nie zniechęcić go do czytania. Dziś będzie o serii pewnych książek wydanych przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Cała seria obejmuje 12 tytułów a każdy z nich to odrębna opowieść, która zainteresuje nawet najbardziej opornego adepta nauki czytania. Wśród książek są książki zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.


Seria Już czytam to krótkie, zabawne historyjki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Tekst każdej z książek jest podzielony na krótkie rozdziały a to sprawia, że dziecko może przerwać czytanie po każdym z rozdziałów i wrócić do kolejnego innym razem. Opowieści napisane są prostym a to sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością. Czcionka jest duża i wyraźna a wesołe ilustracje doskonale oddają treść.  Poszczególne historie są zabawne, wciągające i zdecydowanie zachęcające tematyką do zapoznawania się z nimi samodzielnie.


Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek z wyjaśnieniem trudniejszych wyrazów. Są również krótkie zadania, które uczą dzieci czytania ze zrozumieniem i pracy z tekstem.

Co jeszcze łączy te książki? Fakt, iż bohaterowie książek prowadzą różne śledztwa. Każdy z bohaterów przeżywa wspaniałe przygody wypełnione zabawnymi sytuacjami...czy Adam i Tymek zdołają uratować Bałtyk przed katastrofą ekologiczną? Czy uda się odnaleźć zaginioną na obozie Kubegundę?  Jak zakończą się wakacyjne śledztwa Bractwa Leśnej Przygody? Tu nie ma mowy o nudzie!


Akcja morze/ Gdzie jest Kunegunda?/ Koniec z wygłupami/ Słoń w składzie porcelany


Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates