czwartek, 3 listopada 2016

Która godzina?

Kreatywnie w domu
Która godzina? Za ile jedziemy po Olę? Za długo idę na karate? Mam dość! Mam dość ciągłych pytań o godzinę. Nie pomogły gry edukacyjne, nie pomógł nasz zegar DIY. Nie i już! Podjęłam ostatnią próbę w nauce określania godzin. Zaopatrzyłam nas w edukacyjny zegar firmy PILCH ze sklepu Kabum.


Dziś z czystym sumieniem, po podjęciu ostatniej próby nauki, stwierdzam, że nie ma lepszego zegara! 

Zegar jest drewniany. Prosty design sprawia, że jest on bardzo czytelny. I chyba najważniejsze... nie jest drogi!


Tarcza zegara ma średnicę 21 cm - idealna wielkość dla dzieci. Na niej dwie wskazówki z podpisami „godzina”, „minuta” i dziurkami na końcu. I właśnie te dziurki są kluczowe i zdecydowanie mają największą zasługę w pojmowaniu o co z tym wszystkim chodzi. Dziurka na wskazówce z godziną pokazuje dziecku, że jeśli np. ustawia godzinę na 3.00, to po południu będzie to 15.00 (taka godzina ukazuje się w dziurce). Otwór na wskazówce minutowej pokazuje minuty, np. 5, 15, 35. Kubek po setkach prób w końcu załapał.


Zegar ma bardzo fajną kolorystykę, nie jest pstrokaty, może być zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Od spodu posiada drewniany uchwyt dla łatwiejszego przytrzymania go podczas zmiany wskazówek. Same plusy, minusów nie doszukałam się.Dodatkowo zegar ten świetnie spisze się jako prezent ponieważ spakowany jest w tekturowe pudełko proste i estetyczne.


Nasze sposoby na naukę odczytywania godzin:
- zabawa u mnie jest godzina... a u Ciebie jest godzina... (ustawiamy zegar na konkretną godzinę i mówimy u mnie jest godzina np. 7:00, teraz ustawiamy ponownie zegar na inną godzinę np. 8:00 i mówimy do dziecka a u Ciebie która jest godzina? Dziecko odczytuje i ustawia godzinę do odczytu dla drugiej osoby. Wersja druga tej zabawy to zamiast ustawiać drugiej osobie godzinę po prostu mu mówimy, która godzina jest u niego a on ma za zadanie ją ustawić)
- dziecko ustawia jakąś godzinę na zegarku, druga osoba mówi u mnie jest godzina np. 15 minut później/30 minut wcześniej/godzinę później niż u Ciebie. To która godzina jest u mnie?
- zabawa o jakiej godzinie myślę? Zabawa polegająca na określeniu godziny za pomocą opisu np. o tej godzinie wstajesz codziennie rano czy o tej godzinie idziesz na karate itp.
- sprawdź czy dobrze odczytuję godzinę/sprawdź czy dobrze ustawiłem godzinę (jeśli nie to popraw)
One działają!
Powiem Wam, że ja ten zegar miałam na oku zanim podjęłam pierwsze próby nauki i jak się okazało, gdybym go miała od początku już zapewne byśmy śmigali godziny bez problemu :) Nie wiem jak Wy macie ale ja tak mam, że prędzej czy później wracam do tego co spodoba mi się za pierwszym razem. Też tak macie?

Zapraszam Was na Kabum.pl - znajdziecie tam wiele przydatnych pomocy dydaktycznych, które sukcesywnie będę Wam prezentować :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates