sobota, 26 listopada 2016

Puzzelkowa wycieczka do zoo

Kreatywnie w domu


Zabawa puzzlami naturalnie stymuluje rozwój mózgu. To znakomity trening pamięci, uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Co więcej, próbując dopasować właściwy element do części obrazka, dziecko ćwiczy chwytność palców oraz precyzję ruchów. Łączenie rozmaitych elementów uczy dzieci koncentracji i zwiększa widzenie przestrzenne. Ponadto, zabawa ta rozwija w dziecku wiarę we własne możliwości oraz umacnia myślenie przyczynowo-skutkowe. Dziecko widzi siebie jako sprawcę zmian, które zachodzą w wyniku jego przemyślanych działań. Puzzle wymagają od dziecka kontroli błędów, dzięki której dziecko samo osądza, co zrobiło źle i poprawia tak, aby zadanie zostało wykonane prawidłowo. Poprzez zabawę, puzzlami dziecko uczy się kontrolować swoje ruchy zgodnie z własną wolą, koncentrować, planować, ćwiczyć umysł, szukać rozwiązań i powtarzać, co niewątpliwie stanowi podstawę kreatywności. Czy tym wstępem przekonałam Was do zakupu puzzli swoim dzieciom? Swoją przygodę z puzzlami mogą rozpocząć już nawet dwulatki. Dziś jednak nie o nich będzie. Dziś będzie propozycja puzzli dla 3latka.


20-elementowe puzzle, które po ułożeniu przedstawiają obrazek życia zwierząt w zoo... jest krokodyl, miś panda, są małpki i tygrysy, żyrafy i pelikany, nawet kameleon jest obecny. Puzzle mają spore rozmiary, a obrazek po ułożeniu jest na prawdę spory... 65x20 cm. Puzzle zostały wykonane z trwałego kartonu.Puzzle te to nie są takie zwykłe puzzle. One są niezwykłe ;) Mieszkańców zoo dziecko może poznać również za pomocą ich sierści czy skóry bowiem sierść/skóra siedmiu zwierzaków wykonane zostały z teksturowanych materiałów.
Dotykanie różnorodnych tekstur rozwija dziecięcy zmysł dotyku a w tym przypadku dodatkowo uatrakcyjnia zabawę w układanie puzzli.
 


Puzzle sensoryczne Wycieczka do zoo zapakowane są w estetyczne kartonowe pudełko. Idealnie nadają się na prezent nie tylko z okazji zbliżającego się Mikołaja :)
 


Dziękujemy tatata.pl za wspaniały a przede wszystkim trafiony prezent mikołajkowy :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates