piątek, 25 listopada 2016

Puzzle sensoryczne Trefl

Kreatywnie w domu




Puzzlomania ogarnęła nas do reszty. Nadchodzi zima a wraz z nią dłuuugie wieczory. Coś w nie trzeba robić ;) Dlatego też zaopatrujemy się w to co dzieci lubią najbardziej... puzzle. O tym jaki wpływ na rozwój dzieci ma układanie puzzli chyba już nie muszę Wam przypominać, pisałam o tym wielokrotnie.


Trefl wydał właśnie swoje puzzlowe ale nie tylko puzzlowe nowości w serii FUN for everyone. Puzzle dla dzieci 3+, 15-elementowe. Puzzle sensoryczne, dzięki którym dzieci pobudzają wyobraźnię również za pomocą dotyku.


Puzzle zawierają również książeczkę z propozycjami zabaw. Bardzo fajna podpowiedź dla rodziców.



Dużym ułatwieniem w układaniu puzzli jest ramka. Bowiem puzzle, z których składa się ramkę mają z jednej strony wypukłą krawędź. Każdy prosty bok ma inny szlaczek (kropeczki, zygzak, małe skośne kreseczki czy też pionowe linie). W pewnym sensie taka ramka to dla dziecka samokontrola.





Oprócz sensorycznej ramki wśród puzzli znajdziemy magiczne elementy... nos Mikie'go, guziki na spodniach a także część piłki. To elementy inne niż wszystkie, sensoryczne.



Mało tego... puzzle są dwustronne. Druga strona puzzli to puzzle z trzema rodzajami obrazków - obrazki kolorowe, konturowe oraz czarne. Dziecko układa elementy, dopasowując obrazki.


 



Seria puzzli sensorycznych składa się z 6 części: Auta, Myszka Miki, Minnie, Śnieżka, Jej Wysokość Zosia oraz Kraina lodu. I właśnie te ostatnie również zasiliły nasze puzzlowe zbiory.







 





Puzzle sensoryczne bardzo przypadły mojej 3latce do gustu. Nawet moja 2latka doskonale radzi sobie puzzlami ze spodniej części. Bez problemu dobiera do siebie pasujące elementy.

Myszka Miki/Kraina Lodu



Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Sensorycznych puzzli jeszcze nie widziałam... Trefl potrafi zaskoczyć... pozytywnie oczywiście.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja właśnie poszukuje wyjątkowych puzzli na prezent i dzięki Wam je znalazłam😊

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates