piątek, 18 listopada 2016

Sensoryczny sorter kształtów

Kreatywnie w domu

Z mojej najmłodszej latorośli rośnie niezłe małe ziółko. Mikołaj poważnie zastanawia się czy aby na pewno nie przynieść jej rózgi w tym roku choć ostatecznie postanowił dać jej szansę poprawy ;) Postanowił również, że przyjdzie do niej w tym roku nieco wcześniej. Jak postanowił tak zrobił. A czym uszczęśliwił moją 2latkę?


Sensoryczny sorter kształtów Ogród to najlepszy wybór zabawki dla dziecka w tym wieku. Obecnie na rynku jest tak wiele rodzajów sorterów... i który wybrać? Nasz Mikołaj dobrze wiedział na który postawić. Nasz sorter nie gra i nie świeci - brawa dla Mikołaja!


Wizualnie nasz sorter wygląda bardzo ładnie. A jak sprawdza się w praktyce?Na bokach sortera i na górnej pokrywce znajdują się otworki o różnych geometrycznych kształtach - księżyc, trójkąt, kółko, kwadrat, pięciokąt i gwiazdka oraz 6 kartonowych klocków odpowiadających wspomnianym otworom. Klocki choć nie są drewniane czy plastikowe, szybko zniszczeniu nie ulegną. Klocki są bardzo sympatyczne za sprawą uroczych buziek, które przypominają buźki zwierzaków umieszczonych na sorterze (dla bardziej spostrzegawczych dzieciaków jest to niejako ułatwienie w poszukiwaniu odpowiedniego otworu). Klocki zdecydowanie przyciągają uwagę maluchów.


Każda ścianka przedstawia obrazek ze zwierzątkami w ich naturalnym środowisku. Sorter jest idealnym domkiem m.in. dla zajączka, liska czy jeżyka.Nasz sorter to nie jest taki zwyczajny sorter. To sorter sensoryczny... zwierzaki mają puchatą sierść, a drzewa, liście czy owoce mają zmienioną fakturę. Dziecko bawiąc się sorterem doznaje różnych bodźców sensorycznych. 

Zabawa tego typu zabawką ma wiele zalet, ponieważ uczy logicznego myślenia i wspomaga edukację maluchów. W trakcie zabawy maluchy uczą sięć rozróżniać kształty, kolory, zwierzęta a także faktury (np. miękki, szorstki). Taka zabawa uczy dzieci również spostrzegawczości, precyzji ruchów, ćwiczy koncentrację.Zabawka jest solidnie wykonana. Nie zawiera elementów niebezpiecznych. Klocki są odpowiedniej wielkości, więc nie ma ryzyka ich połknięcia. Sorter w górnej części ma zamocowany sznurek, dzięki czemu dziecko samo może z nim wędrować.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od roku do 3lat. Moim zdaniem jest to odpowiednia granica co widać na zdjęciach. Zarówno 2latka jak i 3latka świetnie się bawią.

Czy może być lepszy prezent dla 2latka?


Sensoryczny sorter kształtów Ogród możecie zamówić na mamytomy.pl

Zapraszam również na Fan Page mamytomy.pl
https://www.mamytomy.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates