piątek, 18 listopada 2016

Tablica kredowo-magnetyczna

Kreatywnie w domu

Urządzania pokoju dziewczynek ciąg dalszy... Tego mebelku nie mogło zabraknąć w pokoju dzieciaków.


Tablica kredowo-magnetyczna. Stojąca. Tablica, którą z łatwością można przenieść z jednego pokoju do drugiego. Wykonana jest z drewna sosnowego a jej wszystkie elementy i krawędzie zostały starannie wygładzone. Część kredowa służy do pisania i tworzenia różnych rysunków za pomocą kredy. Dzieci mogą wyżyć się twórczo ;) W górnej części dodatkowo zostało zamontowane drewniane liczydło, które pomoże dzieciom stawiać pierwsze kroki w nauce dodawania i odejmowania. Dolna część zawiera przegródkę przeznaczoną na kredy i gąbkę.


W części magnetycznej poza tradycyjną zabawą magnesami dzieci mogą pisać czy rysować markerami. Jest również rolka papieru wmontowana w górną część tablicy. Papier rozwijamy wzdłuż tablicy, zakładając go za drewniane przekładki, które sprawiają, że nie fruwa on w powietrzu. Dodatkowo możemy go przymocować za pomocą magnesów i już na bank nie będzie się poruszał podczas twórczej zabawy. Po skończonej zabawie, odcinamy zużyty papier za pomocą nożyczek.
Zabawa magnesami jednak cieszy się u nas największą popularnością. Do tablicy w zestawie dołączone są magnesy literki. Dzięki magnetycznej tablicy, będę miała mobilizację do tworzenia magnesów DIY dla dzieciaków.Tablica jest niezwykle stabilna, dzięki zamontowanej dolnej półce. Półka ta służy nie tylko do łatwego składania i rozkładania tablicy ale również jako miejsce, na którym można położyć potrzebne do zabawy przedmioty... magnesy, markery, kredki czy farbki.Dzięki temu, że jest ona dwustronna bawić się przy niej może w tym samym czasie nawet dwójka dzieciaków zupełnie sobie nie przeszkadzając. To ogromny zaleta tej tablicy.


Dolna półka zamontowana w tablicy ma jeszcze jedną zaletę... gromadzi na sobie kredę, która powstaje podczas rysowania. Nie ma brudnej podłogi w miejscu zabawy. 

Nasza tablica ma wymiary zewnętrzne: 90 x 47 x 43 cm. Zaś powierzchnia robocza tablicy to 45 x 40 cm. Tablica dostosowana jest do wzrostu dzieci 2-4letnich. Dla mojego 6latka jest troszkę za niska ale on sobie poradził... przystawił krzesełko i niczym król bawił się przy niej.

W skład zestawu wchodzi:
- dwustronna tablica kredowo-magnetyczna,
- rolka papieru,
- liczydło,
- literki magnetyczne,
- zestaw kolorowych kred,
- gąbka,
- marker suchościeralny.

Tablica zapakowana jest w pudełko tekturowe idealnie dopasowane do tablicy, nic się nie przesuwa, nic zbędnie nie "fruwa" wewnątrz.
 

Jest to produkt polski, nie tania chińszczyzna. Z pewnością posłuży nam kilka dobrych lat i pozwoli dzieciakom na swobodną twórczość a nawet naukę.

Zabawka i wyprawka


Dziękujemy zabawkaiwyprawka.pl za wspaniały prezent przed mikołajkowy!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates