czwartek, 24 listopada 2016

Warzywa i owoce do krojenia - zabawa w kucharza

Kreatywnie w domu

Emi na urodziny dostała przepiękną kuchnię, piękny zestaw zastawy stołowej zrobionej przez mamę. Aby zabawa nie skończyła się tylko na gotowaniu herbaty i smażeniu jajecznicy zamówiłam u Mikołaja warzywa i owoce. Ale nie są to takie zwykłe warzywa i owoce. To zestaw do samodzielnego krojenia. Taki mały niezbędnik w kuchni małego smakosza.


W skład zestawu wchodzą: deska, nóż, obieraczka, 5 owoców: arbuz, banan, kiwi, cytryna, jabłko oraz dwa warzywa: marchew i ogórek.Warzywa i owoce składają się z dwóch lub więcej części połączonych magnesem. Za pomocą noża można je pokroić. Mój dwulatek nie ma z tym najmniejszego problemu. Bardzo podoba mi się to, że owoce i warzywa mają kolorowe środki ze szczegółami. To pozwala na zapoznanie się z tym, jak dane warzywo wygląda w środku. Dla takich ciekawskich dzieci jak moje maluchy to świetna sprawa. Zabawa tym zestawem daje dzieciom dużo radości.
Zestaw jest solidnie i starannie wykonany. Nic nie odpada, magnesy bardzo dobrze trzymają. Zarówno owoce jak i warzywa są duże. Nawet po ich przekrojeniu nie ma możliwości, żeby dziecko włożyło je w całości do buzi. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem mogą się nią bawić również młodsze dzieci. Zabawa w krojenie to świetny trening dla małych rączek. Dzieci ćwiczą tu nie tylko paluszki, ale także cierpliwość.
Do zestawu dołączona jest również torebka, w której dziecko może przechowywać wszystkie elementy zabawki. Duży plus. Nic nie pląta się po pokoju po skończonej zabawie.
Jeśli szukacie dla swoich dzieci fajnych, rozwijających zabawek, to taki zestaw świetnie się nadaje nie tylko na Mikołaja.


Zapraszam na krolzabawek.pl. Znajdziecie ta nasz Drewniany zestaw owoców i warzyw do krojenia  i cały ogrom ciekawych zabawek.

http://krolzabawek.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates