sobota, 19 listopada 2016

Zwykłe, niezwykłe patyczki

Kreatywnie w domu


Bardzo lubię kreatywne zabawki. Pobudzają one u dzieci nie tylko kreatywne myślenie ale i logiczne. Uczą one dzieci koncentracji uwagi oraz cierpliwości. Ostatnim moim odkryciem są patyczki konstrukcyjne. Hicior nad hitami. Gdy tylko je zobaczyłam wiedziałam, że skradną serce Kuby.


W skład zestawu wchodzi:
- 80 patyczków
- 40 kul-złączek
- 24 łuki
- 20 kart pracy


Patyczki występują w 4 rozmiarach - każdy rozmiar w innym kolorze. Kule-złączki występują w 2 kolorach.


Karty pracy są dwustronne a figury przedstawione na nich są o zróżnicowanym stopień trudności. Są konstrukcje bardzo łatwe, trudniejsze i te bardzo trudne (choć jak się okazało mój 6latek radzi sobie doskonale nawet z tymi na wyższym poziomie). Wszystkich konstrukcji do ułożenia jest 40. Ale dziecięca wyobraźnia zdecydowanie utworzy znacznie więcej. Z kart można wyczarować konstrukcje dwuwymiarowe a nawet trójwymiarowe.Na każdej karcie pracy poza konstrukcją do ułożenia znajduje się również wykaz potrzebnych elementów.


A jak patyczki spisują się w praktyce? REWELACYJNIE!


I chociaż z niektórymi elementami od czasu do czasu jest drobny problem (nie wiedzieć czemu jeden patyczek nie chce się połączyć z kulą nawet przy użyciu dużej siły to inny patyczek z tą samą kulą łączy się w mgnieniu oka) to i tak uważam tą zabawkę za świetną pomoc dydaktyczną. Patyczki, które dają nieźle w kość dziecięcym paluszkom usprawniając tym samym sprawność manualna naszych pociech.


Patyczki te poza walorami, o których już pisałam wspierają również rozwój wyobraźni przestrzennej.

Jeśli Mikołaj nie ma pomysłu co podarować Waszym pociechom POLECAM patyczki konstrukcyjne, które znajdziecie w sklepie KABUM - zabawki z pomysłem. Jestem pewna, że również skradną serca Waszych pociech.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

5 komentarze:

 1. Rewelacyjne :-). Też lubimy tego typu rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Coś dla Sebka...chyba Mikołaj musi zaglądnąć na Waszą stronę w poszukiwaniu inspiracji prezentowych ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Ciekawa jestem czy zajęłyby Siedmiolatka? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. mój ma 6 więc myślę, że i 7 latek byłby zainteresowoany :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates