sobota, 10 grudnia 2016

Wykończ misia

Ewelina Gancarz

Wykończ misia...

Brzmi interesująco???
Ha! Jeszcze jak!

Dziś będziemy wykańczać misia... i to dosłownie :D I wcale a wcale nie chodzi tu o znęcanie się nad pluszakiem wręcz przeciwnie będziemy go... tworzyć!


Kubek wielki miłośnik igły i nitki w końcu miał okazję wyżyć się twórczo i stworzyć coś bardzo fajnego. Cała zabawa polega na tym, aby z elementów takich jak włóczka (czarna, gruba nić dołączona do zestawu), wypchanych rączek, nóżek, brzuszka i główki stworzyć coś nie powtarzalnego i jedynego... własnego misia!
 


Do zestawu dołączona jest instrukcja z propozycjami wyszycia misiowi oczu, nosa i buźki. Dziecko może skorzystać z podpowiedzi ale może również użyć własnej wyobraźni i stworzyć coś swojego, coś zupełnie innego.


Miękki plusz wypełniający pluszaka sprawia, że nasz przyjaciel w częściach jest bardzo przyjemny w dotyku. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i do dzieła!Misia możemy kupić w różnych kolorach: beżowym, szarym, fioletowym, turkusowym. Kupując misia sami decydujemy także o dodatkach – do wyboru mamy między innymi plakietkę z czerwonym krzyżykiem i bandaż dla chorego misia oraz drobiazgi do wykończenia zabawki: oczy, nosy, itp. Każdy miś zyskuje zatem niepowtarzalną postać.


Zabawkę polecam starszym dzieciom, które mogą zrobić pluszaka całkiem same. Na pewno będą bardzo dumne ze swojego dzieła. Dla młodszych dzieci też jest rozwiązanie... mogą uszyć misia z pomocą rodziców.


Co daje dziecku taka zabawa?

- dziecko ćwiczy motorykę małą przewlekając nitkę przez dziurkę od igły i precyzyjnie zszywając misia
 - bawi się w szycie razem z rodzicem
-  ma możliwość kreatywnej zabawy... może wykończyć misia tak, jak chce, czyli jego ręcei niekoniecznie muszą być tam, gdzie uważamy, że być powinny
- może nadać misiowi indywidualny charakter: miś może się uśmiechać lub smucić, może mieć oczy zielone lub niebieskie, albo nie mieć ich w ogóle
- dziecko jest zaangażowane w tworzenie zabawki, co wyróżnia ją spośród innych zabawek stojących na półce


Zestaw Wykończ misia to wspaniały prezent pod choinkę!

Znajdziecie go na mamytomy.pl


Zapraszam również na Fan Page mamytomy.pl
https://www.mamytomy.pl/


Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Świetna zabawa😁,nie wiedziałam ze takie cuda sa

    OdpowiedzUsuń
  2. Gośka Budzowsk10 grudnia 2016 22:12

    Nie lubie pluszaków ale ten miś ma serce jest ekstra brawo

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates