czwartek, 8 grudnia 2016

Idealna zabawka dla każdego małego mężczyzny

Kreatywnie w domuNie od dziś wiadomo, że prawdziwy mężczyzna niezależnie od wieku lubi majsterkować, dłubać, przykręcać i odkręcać śrubki. Lubi zaszywać się w swoim kąciku i oddawać swoim zamiłowaniom bez reszty zapominając o całym świecie. Coś o tym wiem, w końcu mam w domu młodego i całkiem nie starego jeszcze faceta.
Konstrukcyjny zestaw z Meccano Core jaki trafił pod nasz dach to najlepsza rzecz jaka mogła się nam przytrafić. Odkąd zestaw jest w domu, nie mam dziecka i męża :P Cisza i spokój.


Zestaw  Meccano Core - Multi to zestaw pełen metalowych śrubek i nakrętek, plastikowych i metalowych łączników, plastikowych kół i gumowych opon... w sumie to aż 164 elementy. Do tego 2 narzędzia, przy pomocy których dzieciaki są w stanie wyczarować cuda. Skręcają, odkręcają, ćwiczą przy tym małą motorykę, cierpliwość a także skupienie.


Do zestawu dołączona jest instrukcja, z którą dzieciaki wyczarują aż 3 różne modele samochodów. Co prawda na opakowaniu pisze, że można złożyć aż 5 modeli ale dwa z nich są w niej nie opisane. Instrukcję do nich można pobrać ze strony producenta ale mi się ta sztuka nie udała.


Instrukcja jest bardzo dobrze i szczegółowo napisana. Nie ma problemu z jej odczytaniem nawet mój 6latek. Wszystko krok po kroku, z dokładnością wymienione jak i zilustrowane. Nawet wielkości śrubek, potrzebnych do użycia w danym momencie są odpowiednio zaznaczone w skali 1:1.

Trud włożony w pracę zostaje dziecku wynagrodzony w postaci zabawy złożonym przez siebie (z pomocą taty) modelem.


Zaletą tego zestawy jest to, iż tak na prawdę można złożyć z niego wszystko co tylko podpowie dziecku wyobraźnia a jak wiemy wyobraźnia dzieci jest ogromna! 

Świetny zestaw na długie zimowe wieczory.

Co powiecie na taki oryginalny prezent pod choinkę?


Zestaw  Meccano Core - Multi możecie kupić na smartoy.pl

https://www.smartoy.pl/

Więcej informacji odnośnie Meccano możecie znaleźć na www.meccano.plKreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates