piątek, 31 marca 2017

3 w 1 SU-DO-KU, ME-MO, TU-PU-TU - SYLABOWE

Kreatywnie w domu
Wśród wielu pomocy obecnych na rynku lubię wyszukiwać perełki. Taką perełką jest sylabowa pomoc oparta na symultanicznych (prawopółkulowych) i sekwencyjnych (lewopółkulowych) strategiach uczenia się.


SU-DO-KU, ME-MO, TU-PU-TU - SYLABOWE to zestaw 3w1 składający się z:
• 26 plansz tekturowych, zafoliowanych, formatu A5
• 9 dwustronnych plansz puzzlowych z grubego kartonu (212 elementów o wym. 4 x 4 cm)
• instrukcja ćwiczeń Puzzle są dwustronne... z jednej strony widnieje obrazek, z drugiej sylaba.


Wśród 26 plansz znajdują się plansze łatwiejsze (składające się z 9 pól) oraz plansze trudniejsze (składające się z 16 pól). Są również dwie puste plansze (po jednej z wersji łatwiejszej jak i trudniejszej).


Plansze z częściowo naniesionymi obrazkami służą do układania sudoku - dziecko układa obrazki tak aby w linii pionowej i poziomej znajdowały się trzy lub cztery różne obrazki.

 Dziecko może układać sudoku obrazkowe lub sylabowe.
Włączając do zabawy pustą planszę dziecko może poćwiczyć sekwencje słów, przenosząc do pustej tabelki obrazki kolejno od lewej do prawej, linijka po linijce, zgodnie z kierunkiem czytania.Po ułożeniu sudoku w pustej tabeli, dziecko odwraca obrazki i odczytuje sekwencje sylab według podanego kierunku (od lewej do prawej, linijka po linijce, zgodnie z kierunkiem czytania).Poza sudoku dzieci mogą bawić się w szukanie takich samych obrazków i tworzenie prymarnych sekwencji sylab - ME-MO sylabowe. W wersji łatwiejszej dzieci szukają takich samych obrazków a w wersji trudniejszej takich samych sylab (spośród sylab jednego paradygmatu bądź różnych paradygmatów).

Ostatnia zabawa (choć tak na prawdę nie ostatnia) to TU-PU-TU sylabowe - gra w sekwencje słuchowe i wzrokowe, w tworzenie sakundarnych sekwencji sylab.

Do zestawu dołączona jest książeczka z propozycjami zabaw oraz proponowanymi rozwiązaniami sudoku.

Bardzo fajny zestaw, który można wykorzystać w codziennej pracy edukacyjnej w domu, przedszkolu i szkole. Ćwiczenia te rozwijają pamięć, analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową, uczą logicznego myślenia, naśladowania i tworzenia sekwencji, przygotowują do nauki czytania i pisania.

Troszkę żałuję, że nie mieliśmy tego zestawu, gdy Olcia uczyła się sylab ale przede mną nauka czytania jeszcze jednej pociechy więc będzie jak znalazł :)

Polecam każdemu rodzicowi wspierającemu rozwój swoich dzieci.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates