sobota, 4 marca 2017

Czy wróżki istnieją?

Kreatywnie w domu

Mając w domu dwie małe dziewczynki przywykłam już do różowo-cukierkowego, księżniczko-wróżkowego życia ;) Nawet jakbym stawała na rzęsach nie da się tego przeskoczyć. Każda mała dziewczynka wierzy w bajki, w istnienie świętego Mikołaja, w elfi i wróżki, no prawie każda... Zuzia, 4letnia dziewczynka - bohaterka serii książek o wróżkach najzwyczajniej w świecie w nie nie wierzy.


Książki o Zuzi są niezwykle sympatyczne. I jak przystało na książki dla dziewczynek pełno w nich uroczych i słodkich ilustracji. Autorka w ciekawy sposób nakreśliła postacie wróżek nadając im różne imiona - każda z nich jest dość charakterystyczna co ułatwia ich zapamiętanie. Poza wróżkami Zuzi towarzyszy piesek o imieniu Hultaj oraz kotek Klusek.


Jako, że Zuzia zupełnie nie wierzy w wróżki to właśnie one postanawiają przekonać dziewczynkę, że istnieją naprawdę. Każda z 3 wróżek postanawia na własny sposób przekonać Zuzię, aby uwierzyła w ich istnienie. Szybko okaże się jednak, że to niełatwe zadanie. Kolejne próby kończą się fiaskiem. W dodatku w powodzeniu misji przeszkadza im Hultaj, który pewnego dnia za sprawą tęczowych ciasteczek tak po prostu znika! Czy uda się odnaleźć Hultaja? Czy wróżkom uda się przywrócić dziecięcą radość Zuzi? Czy uwierzy ona we wróżki? 

Tak! Zuzia uwierzyła! Ale bez tego nie byłoby dalszych przygód Zuzi :P Zuzia uwierzyła i dopiero teraz jej życie stało się o dużo trudniejsze. Teraz za każdym razem, kiedy wpadała na jakiś pomysł, zastanawiała się, co też na ten temat miałyby do powiedzenia wróżki. Czy aby na pewno były zadowolone z faktu, iż ciągnęła ona kota za ogon. Pomysł ze związaniem wszystkich krawatów taty albo skakanie ze stołu? Czy wróżki pochwalają takie zachowanie? Żeby się tego dowiedzieć, Zuzia w towarzystwie swojego przyjaciela Hultaja wyrusza na poszukiwanie dobrych wróżek. Czy wróżki zdołają ochronić swoją podopieczną przed niebezpieczeństwem?
Zuzia i dobre wróżki liczy obecnie dwie książeczki ale mam nadzieję, że niebawem ukaże się kolejna część. Już nie możemy się jej doczekać.

Wydawnictwo Skrzat

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates