środa, 29 marca 2017

Klocki GIGI i wyobraźnia pracuje

Kreatywnie w domu


Klocki... na rynku znajduje się wiele rodzajów klocków... od plastikowych, przez drewniane, po kartonowe. I dziś właśnie będzie o klockach z tej ostatniej grupy. Znacie takowe klocki? Ja nie znałam i miło się zaskoczyłam, gdy pewnego dnia kurier przyniósł do domu paczkę... a w niej 100 100 tekturowych szablonów do samodzielnego złożenia. Przez ponad 2 tygodnie zbierałam się do działania... sama myśl o złożeniu 100 klocków nie przyprawiała mnie o zachwyt ;)


GIGI bloks to kartoniki, które po złożeniu w odpowiedni kształt dają dzieciom dużo radości. Można z nich zbudować wszystko, na co dzieci mają ochotę... zamek, sklep, smok, wyścigówka. A wszystko to w giga formacie.

Zestaw jaki posiadamy zawiera aż 100 elementów, 80 podwójnych i 20 pojedynczych. Ich składanie jest proste choć czasochłonne, co mnie skutecznie odstraszyło od nich. Przyznaje 2 godziny nie moje ale po czasie wiem, że warto było. Po pierwsze składanie jest jednorazowe a zabawa trwa godzinami. 
Złożone elementy zajmują dość sporo miejsca. Ale gdy dzieciaki zbudują z nich to co chcą tego miejsca nie potrzeba na prawdę wiele.Klocki te mają niekończące się możliwości, długie godziny wyśmienitej zabawy podyktowanej wyobraźnią. Można tworzyć, kreować, budować - robić coś z niczego, burzyć i znów zaczynać. Można ozdabiać, pisać, malować, działać po swojemu. Gigantyczne budowle, zwierzęta, pociągi, statki, rakiety, namioty, tipi, smoki, co tylko zechcecie. Łączenie elementów nie jest trudne, radzi sobie z nimi moja 2 latka. Elementy są solidne, a po złożeniu tworzą mocne klocki.
Jeśli chodzi o cenę, to do niskich nie należy co może niektórych troszkę odstraszyć. Jednak poza naszym wielkim zestawem są też wersje mniejsze, które są tym samym dużo tańsze ale z drugiej strony mniejsza ilość klocków mniejszy fun.


KLOCKI GIGI BLOKS - wszystkie zestawy polecają się do twórczej zabawy na długie godziny, idealne na prezent z okazji jak i bez :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates