piątek, 10 marca 2017

Przełamać lęk przez zabawę

Ewelina Gancarz

Wizyty u lekarza z perspektywy małego dziecka to nic przyjemnego. Żaden maluszek nie lubi wchodzić bez bliższego zapoznania w bezpośredni kontakt z obcą mu osobą, która go dotyka, przykłada różne dziwne, nieznane mu, często zimne przedmioty. Całą sytuację pogarszają szczepienia, które kojarzą się dziecku tylko z bólem. Skojarzenie gabinet+lekarz=ból na długo pozostaje w głowie malucha. Dzieci tracą poczucie bezpieczeństwa. Dla maluchów wszystko jest obce i nieznane. Ola od małego bobasa nie znosiła wizyt u lekarzy. Na sam widok pani w białym kitlu był płacz. I nie ważne, że mamy super panią doktor, z mega podejściem do dzieci. Na Olę nie działało nic. Do czasu... do czasu, kiedy przez zabawę przygotowywałam ją na kolejne wizyty u pani doktor. Z Emi niestety było podobnie. Ale nauczona doświadczeniem odpowiednio wcześnie zareagowałam.


Zestaw lekarski jest w naszym domu takim must have wśród zabawek. Gdy gubią się przedmioty z jednego zestawu, kupujemy kolejny. Dzięki takiej zabawce dzieci naśladują zabawę w lekarza a rodzice podczas zabawy z nimi mogą na spokojnie pokazać dziecku i wytłumaczyć, że wizyta u lekarza to nic strasznego. Przygotowanie dziecka na to co będzie się działo jest bardzo ważne. Wiadomo wizyta u lekarza to nie zabawa i przyjemnością to ona nigdy dla dziecka nie będzie ale dla dziecka, które choćby podczas zabawy znalazło się w podobnej sytuacji takie wydarzenie będzie prostsze do przełknięcia. Dlatego bawmy się z dziećmi, pozwólmy im badać lalki i pluszaki.


Dziś pokazujemy Wam bardzo fajny zestaw lekarski Kuferek Doktor Dosi, który oswajał i nadal oswaja moje księżniczki... tak, tak to nasz drugi taki sam zestaw. Tak się dziewczynkom spodobał, że nie miałam serca nie zainwestować w niego ponownie.


Całość zestawu mieści się w fioletowym kuferku z brokatową rączką. Zestaw Doktor Dośki zawiera narzędzia niezbędne każdemu prawdziwemu lekarzowi... świecący stetoskop, wyposażony w efekty dźwiękowe i świetlne, dokładnie taki, jak w bajce, strzykawka, ciśnieniomierz, bransoletka-plaster, otoskop, termometr oraz urocze naklejki. Badanie wykonane takim zestawem jest baaaardzo szczegółowe i przygotowuje dziecko na prawie wszystko co może wydarzyć się w gabinecie.
Ups... zastrzyk w pupę... ała...


I stłuczone kolanko...Ale dzielny ten nasz pacjent :)Moje dziewczynki są zachwycone tym zestawem i jestem pewna, że zachwyci on każdą dziewczynkę, która uwielbia Doktor Dosię i Klinikę dla Pluszaków, dzięki niemu zabawa w Dosię będzie jeszcze fajniejsza, a dziewczynki będą mogły leczyć swoje zabawki jak prawdziwe panie doktor.


Kuferek Doktor Dosi możecie kupić w atrakcyjnej cenie na humbi.pl, który specjalnie dla Was przygotował niespodziankę w postaci kodu zniżkowego 10%, dzięki któremu cena stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. Kod możecie wykorzystać do końca maja 2017. Kod ---> 20170221-47 (jest to ten sam kod, co w przypadku lali Ali - działa na obie te zabawki :)).

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Świetny zestaw :) Moja córka miała swój i długo się nim bawiła , wszyscy musieliśmy stale udawać chorych :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates