piątek, 7 kwietnia 2017

Dla mądrego nic trudnego - łamigłówki

Kreatywnie w domu


O tym jak bardzo lubimy łamigłówki pisałam już wielokrotnie. Lubimy zagadki logiczne bo nieźle gimnastykują one umysł, rozwijają spostrzegawczość, cierpliwość oraz uczą logicznie myśleć. Rozwiązywanie łamigłówek sprawdza się u nas wyśmienicie, gdy na zewnątrz brzydka pogoda bądź gdy młodego zbytnio roznosi energia ;) Rozwiązywanie łamigłówek to nie tylko doskonała zabawa ale również okazja do poznania wielu nowych ciekawych rzeczy. Nie tak dawno odkryłam bardzo fajną serię książek dla dzieci - łamigłówki Dla mądrego nic trudnego wydanych pod patronatem MENSA POLSKA.


Seria składa się z 3 części: dla początkujących (część pierwsza), dla wtajemniczonych (część druga) oraz dla prawdziwych mądrali (część trzecia). Każda z tych części jest na różnym poziomie trudności. Każda z nich zawiera 50 różnorodnych zadań, rebusów, labiryntów, krzyżówek czy łamigłówek. Do wyboru do koloru. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.
Niektóre zadania są banalne dla mojego 6 latka, rozwiązuje je w mig, inne nieco trudniejsze i wymajają poświęcenia dłuższej chwili na ich rozwiązanie. Są i takie, z którymi mój 6latek sobie jeszcze nie radzi. Póki co główkujemy nad częścią pierwszą :) Pozostałe dwie odłożyliśmy na półkę i sięgniemy po nie kiedy przyjdzie na nie pora :)
Różnica stopnia trudności w części pierwszej jest znacząca gdy spojrzymy na te same łamigłówki w części trzeciej. Poniżej przykładowe łamigłówki...

 Na końcu każdej książki znajdują się prawidłowe rozwiązania. Nie polecam pokazywania ich najmłodszym ;) Niech główkują sami bądź z lekką podpowiedzią dorosłych.


Polecam całą serię łamigłówek. Wiem po swoim dziecku, że jak coś wciąga to na maksa i na jednej książce ciężko skończyć ;)Dla mądrego nic trudnego Poziom 1 - Dla początkujących
Dla mądrego nic trudnego Poziom 2 - Dla wtajemniczonych
Dla mądrego nic trudnego Poziom 3 - Dla mądrali


http://www.taniaksiazka.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates