poniedziałek, 15 maja 2017

Puzzle patyczki geometryczne

Kreatywnie w domu
Były inspiracje prezentowe dla 6latka, są i dla 3-4latków... Jeśli chodzi o dziewczynki nie mogło zabraknąć układanek! Obie moje dziewczynki to wielkie fanki wszystkiego co można ułożyć. Nic tylko się cieszyć. Wszyscy dobrze wiemy jakie dobro niesie za sobą układanie puzzli. Nie będę się zatem powtarzać. Buszując po necie w poszukiwaniu nowości, skupiłam się głównie na tym aby nie były to typowe puzzle i udało mi się znaleźć nowość... PUZZLE PATYCZKI.


Nowość jeśli chodzi o "gotowce", świetny pomysł i rewelacyjne wykonanie. Niejednokrotnie podobne wersje układanek tworzyłam dzieciakom z patyczków po lodach ;) I choć moje wykonanie cieszy - wiadomo satysfakcja z własnej twórczości to zdecydowanie daleko im jakościowo do tych sklepowych.

W ofercie pojawiły się 3 wersje patyczaków... zwierzęta, transport i księżniczki. Mając awersje na kolor różowy, wybrałam dziewczynkom dwie pierwsze wersje.

W każdym zestawie znajduje się solidna tabliczka oraz 24 dwustronne patyczki, z których dziecko układa na tabliczce różne zwierzęta czy pojazdy. W sumie do ułożenia w każdym zestawie jest 6 obrazków. A każdy obrazek składa się z 8 patyczków.


W wersji ze zwierzętami dziecko do wyboru ma m.in. szopa, lisa, lwa, czy tygrysa. Zadanie z pozoru wygląda na łatwe i przyznaję się, że obawiałam się czy to aby na pewno nie za łatwe dla moich dziewczyn (w końcu młodsza układa już puzzle z 36elementów) to wcale takie łatwe nie jest – niektóre patyczki wyglądają bardzo podobnie i niejednokrotnie trzeba je przekładać, żeby zwierzątko miało wszystkie części ciała na właściwych miejscach. Dodatkowo przed rozpoczęciem układania dziecko musie spośród wszystkich patyczków wybrać te 8 właściwych i tu może liczyć na taryfę ulgową bowiem tło w przypadku każdego zwierzęcia jest inne.O ile ze zwierzakami moja młodsza sobie jako tako radzi, o tyle pojazdy zdecydowanie jeszcze nie dla niej. I przyznam się, że miałam nadzieję, że tak będzie :D Bo tą wersję puzzli wybrałam z myślą o starszej. Pojazdy są nieco trudniejsze... w zwierzętach mamy głowę, oczy, nos, nogi i jakoś się to układa w całość... w pojazdach tego nie ma. Dzieci do ułożenia mają m.in. statek, wóz strażacki, balon a nawet rakietę kosmiczną.
Puzzle te rozwijają nie tylko precyzję ruchów i motorykę małą, ale również zdolność logicznego i przestrzennego myślenia. I ta cudowna grafika... zakochałam się w niej :)


Puzzle zapakowane są w estetyczne, kartonowe pudełko. Wstrzeliłam się z tym prezentem w 10! Jeśli macie w domu malucha, który kocha puzzle i układanki, albo dziecko, które nie może się do puzzli przekonać... POLECAM!


Puzzle te skrywają jeszcze jeden potencjał... troszkę szkoda, że są dwustronne ale i z tym sobie można poradzić... przyklejamy na tabliczkę w miejscu każdego patyczka np. cyferki czy sylaby, identyczny zestaw naklejamy na odpowiednie patyczki. W ten sposób możemy ćwiczyć również dodawanie, odejmowanie czy tabliczkę mnożenia. Przemycimy w ten sposób dzieciom odrobinę nauki a wiadomo, że nie ma nic lepszego jak nauka przez zabawę.


Cała seria puzzli dostępna na Majolinek, w miejscu do którego warto zajrzeć przed dniem Dziecka zwłaszcza, że mamy dla Was niespodziankę... rabat w wysokości 10% na cały asortyment na hasło kreatywniewdomu :) Rabat waży do 18.05.2017


Majolinek

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates