piątek, 19 maja 2017

Układanki iOTOBO - magiczne magnetyczne układanki

Kreatywnie w domuWśród całej gamy układanek na rynku są takie, które wciągają dziecko na całego! Pozwalają dziecku się wyciszyć. Ćwiczą skupienie, koncentrację uwagi a także spostrzegawczość. Dziecko dzięki nim ćwiczy małą motorykę oraz koordynację wzrokowo - ruchową. Układanki magnetyczne dają dzieciom prawdziwą frajdę z układania. I choć przez nasz dom przewinęła się cała masa układanek magnetycznych to od dłuższego czasu jesteśmy wierni tylko jednym... układanki iOTOBO. Dziś pod lupę bierzemy układanki dla młodszych dzieci... 3-4latków oraz bardzo fajną mini układankę, którą można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie :)


Kreatywne, magnetyczne układanki, na których dzieci mogę tworzyć własne kompozycje bądź też układać na kartach z wzorami w skali 1:1.

Układanka magnetyczna iOTOBO Basic przeznaczona jest dla dzieci 3+. W zestawie znajduje się:
  • 5 kolorowych dwustronnych plansz z magnetycznego papieru, w tym jedna strona biała
  • 28 elementów magnetycznych z pianki w 4 kolorach (żółty, czerwony, niebieski, zielony)


Elementy są dość duże i grube, dzięki czemu maluchy nie mają problemu z ich układaniem na planszy.Plansze posiadają kolorowe tło a na nim obrazek do ułożenia. Każdy obrazek posiada widoczne kontury oraz podpowiada dziecku w jakim kolorze należy dopasować element.
Układanka magnetyczna iOTOBO Basic jest znacznie bardziej rozbudowana i w mojej opinii na dwóch różnych stopniach trudności. Wersja łatwiejsza dla 4latków to układanie na planszy 1:1 tak jak w poprzedniej układance z tą różnicą, że tu nie występują kolory... dziecko układa według własnej interpretacji. Wersja trudniejsza, którą warto ćwiczyć dopiero po opanowaniu wersji łatwiejszej to odwzorowanie wzoru znajdującego się na karcie z wzorami (i tu nie ma już zachowanej skali 1:1). Elementy do układania są znacznie mniejsze niż w poprzedniej układance i jest ich dwukrotnie więcej.
W zestawie znajduje się:
  • 24 strony z przykładami w skali 1:1
  • 2 strony zawierające mnóstwo przykładów do odwzorowania
  • plansza z magnetycznego kartonu
  • 60 elementów magnetycznych z pianki w 6 kolorach o 3 kształtach

 

Póki co z moją 4latką ćwiczymy układanie na kartach ale za to 6 latek z powodzeniem ćwiczy odwzorowania :)I ostatnia mozaik, którą chciałam Was zauroczyć to mozaika wielkości opakowania płyty CD, zapakowana w metalowe pudełko. Bez problemu zmieści się do torebki, świetnie sprawdzi się w kolejce w poczekalni do lekarza, podczas podróży autem czy pociągiem. Układanka magnetyczna, w skład której wchodzi:

  • pudełko metalowe
  • 40 magnetycznych elementów z pianki w 2 kolorach o 3 kształtach
  • arkusz z 60 wzorami do odtworzenia
  • 2 arkusze z wzorami


Magnetyczne elementy są tu dość małe, zdecydowanie mniejsze niż w dwóch poprzednich układankach. A więc zarówno wielkość elementów jak i poziom trudności sprawia, że układanka ta będzie odpowiednia dla dzieci 5-6letnich choć pewnie i starsze fajnie spędzą przy niej czas.POLECAM magnetyczne układanki wszystkim mamom, które chcą mieć odrobinę czasu wolnego dla siebie i w spokoju wypić ciepłą kawę ;) Zabawa nimi wciąga!Układanki magnetyczne dostępne na Majolinek, w miejscu do którego warto zajrzeć przed Dniem Dziecka zwłaszcza, że mamy dla Was niespodziankę... rabat w wysokości 10% na cały asortyment na hasło kreatywniewdomu :) Rabat waży do końca maja :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates