piątek, 23 czerwca 2017

Teoria Muzyki dla maluchów cz.1

Ewelina Gancarz

Nie znam dziecka, które od najmłodszych lat nie pałałoby miłością do muzyki. Wystarczy puścić ją w głośnikach a pupa nawet już raczkującego malucha zaczyna podrygiwać. Dzieci uwielbiają grać na instrumentach a im głośniej wydają one dźwięki tym jest on bardziej uwielbiany przez dzieci. Starsze dzieci z kolei uwielbiają (często nie świadomie) grać na nerwach rodziców :D Jak zatem w ciekawy sposób wprowadzić dzieci w świat muzyki tak aby teoria nie była dla nich nudna a jej nauka ciężka i żmudna ale interesująca i zachęcająca dzieci do pogłębiania swojej wiedzy? Odpowiedź może być tylko jedna... za pomocą książki :)


Teoria muzyki dla maluchów to świetna książka, która wprowadza dzieci w krainę dźwięków. Pięknie i pomysłowo wydana. Podział na rozdziały sprawia, że książka jest bardzo przejrzysta.W pierwszej części książki znajduje się wiele zabaw i ćwiczeń pomagających dzieciom przyswoić wiedzę z zakresu podstaw edukacji muzycznej – klucze, pauzy, nuty. Dzięki bardzo sympatycznym zwierzakom, dzieci poznają cały alfabet muzyczny. Dzieci w książce znajdą rymowanki, zagadki, pisanie po śladzie, kolorowanie - wszystko to w formie najbardziej lubianej przez dzieci. I te naklejki dołączone do książki, wspaniały motywator do pracy. Na końcu książki znajduje się test, w którym dzieci mogą sprawdzić nabytą wiedzę. Wszystko opracowane przez specjalistów. Ja jestem pod wrażeniem tej książki. Mojemu 6latkowi ewidentnie przypadła do gustu. Z taką książką zdobywanie wiedzy teoretycznej to czysta przyjemność! Brawa dla autorów za pomysł i wykonanie!
Książkę można nabyć w wersji polskiej jak i angielskiej. To pierwsza część z serii książek Teoria Muzyki dla malucha. Mam nadzieje, że kolejne części będą równie fajnie wydane co pierwsza. Czekamy z niecierpliwością :)

Teoria muzyki dla maluchów cz.1

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 3 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabaę i naukę. twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates