sobota, 17 czerwca 2017

Totalnie zakręcone łamigłówki

Kreatywnie w domu
Gdy ma się w domu prawdziwego pożeracza łamigłówek, co rusz muszę przeszukiwać różne wydawnictwa w poszukiwaniu nowości. W ostatnim czasie Wydawnictwo Olesiejuk zrobiło w naszym kierunku piękny ukłon... wydali całą masę różnych łamigłówek dla dzieci. Nie mogłam przejść obok nich obojętnie. Są łamigłówki dla starszych przedszkolaków ale i dla tych nieco młodszych również. Dziś będzie bardzo fajna seria dla starszaków.


Seria czterech książek dedykowanych różnym grupom odbiorców...


Zwierzę znajdujące się na okładce tuż po otwarciu książki wprowadza dzieci w ten jakże wyjątkowy świat łamigłówek. Tuż na powitaniem umieszczony jest specjalny kod, który występuje w wielu łamigłówkach, kod dzięki któremu dzieciaki rozszyfrowują różne hasła. Kod jest uniwersalny... w każdej książce jest identyczny dzięki czemu jest szansa że po rozwiązaniu kilku szyfrów, kod zapadnie w pamięć. Taka zabawa w szyfrowanie jest świetnym pomysłem, ja jako dziecko uwielbiałam bawić się na lekcjach w szyfrowane wiadomości z koleżankami - nawet przyłapane przez nauczyciela uchodziło nam na sucho bo najzwyczajniej w świecie nauczyciel nie miał bladego pojęcia co tam naskrobałyśmy ;)

A jakie łamigłówki znajdziemy w pokazanych pozycjach? Najróżniejsze... są łamigłówki logiczne, takie, w których musimy wykazać się spostrzegawczością, takie, w których umiejętność liczenia również się przyda, są labirynty, łączenie w pary, jest rysowanie, bazgranie i wiele innych totalnie zakręconych łamigłówek. Każda książka zawiera również odpowiedzi do wybranych łamigłówek :)Jeśli macie w domu łomigłówkożercę to te łamigłówki na pewno przypadną mu do gustu :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates