środa, 12 lipca 2017

Masa plastyczna EASY Creative nie tylko na deszcz!

Ewelina Gancarz

Jak wszystkim wiadomo zainteresowania dzieci zmieniają się z wiekiem ale jest jedna zabaw, która nie wychodzi z mody w żadnym wieku :P Ona najzwyczajniej w świecie nigdy się nie nudzi! Nie wiedząc czemu wszyscy polecają ją jako sposób na zabicie nudy podczas deszczu. My udowodnimy Wam dziś, że idealnie nadaje się ona również podczas upałów :)


Zestaw kreatywny, masa plastyczna EASY Creative: Max Wiadro to ogrom radości dla małych i dużych.
W zestawie aż sześć dużych kubków masy plastycznej...


 Poza tym cały ogrom foremek wypukłych i wycinających...3 wyciskarki cylindryczne...
Wyciskarka dźwigniowa z 2 paskami szablonów...
 Bezpieczne nożyczki, bezpieczny nożyk, wałek oraz szpatułka...


Masa plastyczna niezwykle miękka o bardzo fajnej konsystencji - w dotyku przypomina piankę, bardzo mięciutką i miłą w ugniataniu. Nie lepi się, nie brudzi rąk, nie ma intensywnego zapachu (pokuszę się nawet o stwierdzenie, że ładnie pachnie). Kolory są nasycone. I już prawie widziałam w niej same plusy... bo fajna, bo miła w dotyku, bo pobudza wyobraźnie, bo rozwija kreatywność u dzieci, bo niesamowicie ćwiczy małe paluszki i nawet fakt, że kiedy zbyt długo leży nie zamknięta (wiadomo dzieci nie zawsze pamiętają aby po skończonej zabawie schować ją do pudełek) wysycha mnie nie zniechęcił a nawet zachęcił... bo wszystkie ciastolinopodobne twory wysychają ale ten jest inny... wystarczy do zaschniętej pianki dodać odrobinę wody i przez chwilę wyrabiać jak ciasto a nasza masa ponownie będzie do użycia (co prawda już nie będzie tak miła w dotyku ale bez problemu można się nią dalej bawić :)).
Minusem jest mieszanie kolorów... jak zmieszamy kolory to nie da się ich tak łatwo oddzielić jak w ciastolinie. Kolory łączą się ze sobą niczym błyskawica ;) Choć moje dzieciaki uważają to za plus. Także punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)


Masa plastyczna EASY Creative to zabawa na dłuuuugie godziny nieważne od pogody. To zabawa na różne sposoby... ugniatanie, odrywanie, wałkowanie, zgniatanie, łączenie, turlanie a to i tak nie wszystko co można robić z tą masą plastyczną.

Starszaki mogą puścić wodze fantazji i stworzyć np. ciekawe ufoludki ;)
Młodsze niczym detektyw mogą szukać ukrytych w niej skarbów ;)
Jest jeszcze coś... póki co nie znalazłam innej równie zajmującej zabawy, podczas której 3-4latek skupi się na około 30 minut. A Wy? Moje dzieci ewidentnie mają "niezdiagnozowane ADHD" tak więc jak nikt doceniam takie zabawy.


A po zakończonej zabawie wszystkie elementy można schować do wygodnego, dużego pudełka - wiaderka. Dzięki niemu dziecięcy pokój pozostaje w ładzie, a części zestawu pozostają łatwo dostępne.


Wasze dzieci lubią bawić się masami plastycznymi? Moje uwielbiają!

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 3 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabaę i naukę. twórcze, kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates