czwartek, 31 sierpnia 2017

Eksperymenty dla malucha

Ewelina Gancarz

Eksperymenty to coś co moje dzieciaki uwielbiają. Na samo wypowiedziane słowo eksperymenty już jest dzika radość. Uwielbiają się bawić, eksperymentować, obserwować... chyba wyssali to z mlekiem matki ;) Troszkę jednak do naszych domowych eksperymentów brakuje nam sprzętu, dlatego gdy tylko ujrzałam, że Clementoni ma zabawki notabene z serii Naukowa zabawa wiedziałam, że prędzej czy później muszę je mieć :)


Eksperymenty dla malucha to świetny zestaw dla początkujących chemików... dla tych najmłodszych przyszłych chemików. Oj czego my tu nie mamy... stanowisko doświadczalne, 3 probówki z zakrętkami, kubek z podziałką, 3 słoiczki farby (zdecydowanie za małe ale farby u nas pod dostatkiem więc nie narzekamy ;)), jest nawet waga, 2 lejki, pipeta, mieszadło. Na prawdę jest tego sporo. Jest również instrukcja, która zawiera nie tylko propozycję eksperymentów ale również odrobinę teorii.Jeśli chodzi o ilość eksperymentów zaproponowanych w instrukcji to nie ma ich za wiele ale uwierzcie mi że pochłoną one dzieciaki dogłębnie. Każdy z eksperymentów moja trójka wykonała przynajmniej z 10 razy! A zabawa kolorami trwała dosłownie godzinę i jeszcze było im mało. To prawdziwa magia bowiem dziecko na własne oczy obserwuje jak dwa kolory mieszają się ze sobą i powstaje zupełnie inny, nowy kolor. My nie ograniczyliśmy się tylko do kolorów dołączonych do zestawu, rozszerzyliśmy nasze badania o inne kolory ;) Co prawda na moim 7 latku to wrażenia już nie robiło (a mimo to był pierwszy chętny do zabawy) ale dziewczyny były zachwycone.
I choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że zestaw ten nie może niczym zaskoczyć mojego 7 latka to w jakim byłam błędzie gdy pokazałam mu kolejny eksperyment... 

Z zestawem tym poza mieszaniem kolorów, wodę możemy wykorzystać do wielu innych eksperymentów... przelewanie wody, sprawdzanie objętości, sprawdzanie co tonie a co się unosi na wodzie, co się w niej rozpuszcza a co nie a nawet możemy sprawdzić czy woda może ważyć tyle samo co piasek ;)

Pierwsze kroki w świecie eksperymentów moje najmłodsze pociechy uczyniły. Teraz to już mi żyć nie dadzą ;) A ogarnięcie całej trójki to prawdziwy kosmos!


Eksperymenty dla malucha to zestaw, z którym zabawa nie ma końca!Clementonihttp://karolowamama.blogspot.com/2016/08/piatki-z-eksperymentami-zapowiedz.html

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

5 komentarze:

 1. Dość ciekawy zestaw dla Maluchów... To rzeczywiście może być wstęp do fascynacji eksperymentami... Choć u Was i tak od dawna wiele ich ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze wiedzieć, że są również gotowe zestawy :) to znacznie ułatwia zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały zestaw :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super zestaw :) Też mi się bardzo podobają te najróżniejsze zestawy które czasami widuję przypadkiem w sklepie. No i czekamy z mężem aż nasz 2,5 latek będzie większy aby mu kupić :) Takie zestawy wydają mi się fajnym pomysłem na prezent np. od dziadków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny ten zestaw-u Ciebie tak siedzą grzecznie?moje to niczym cos zaczniemy tysiące pytan i zerkania ...a ja tylko powtarzam czekajcie nie ruszajcie na chwilke...😉

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates