wtorek, 22 sierpnia 2017

Touch pad od Clementoni

Kreatywnie w domu
W dzisiejszych czasach korzystanie z tabletu czy komórki przez dzieci jest na porządku dziennym. Ja jednak nie jestem miłośniczką korzystania z tych cudów techniki przez dzieci. Moim zdaniem mają na to jeszcze dużo czasu a w wieku 3-7 lat dzieciaki mają dużo ciekawsze rzeczy do robienia niż ślęczenie i gapienie się w ekran tabletu czy telefonu. I choć w przeszłości najstarsza pociecha korzystała z tabletu m.in. do nauki literek czy cyferek to był to jednak zabawkowy model. Jemu taki model wystarczał. Bardzo go lubił dlatego też pokusiłam się o zabawkowe wersje dla dziewczynek.


Touch pad od Clementoni to bardzo fajne edukacyjne zabawki dla najmłodszych. Posiadają 20 różnych zabaw na 20 kartach. Karty są zróżnicowane i tak dobrane aby zabawka posłużyła na prawdę długo.


Karty zmienia się bez problemu... wkładamy je w górny otwór i słuchamy poleceń lektora aby kontynuować zabawę. Plusem tej zabawki jest to, iż karty można wymieniać dowolnie, zadań również nie trzeba wykonywać w danej kolejności... pełna dowolność. Tablet jest na prawdę prosty w obsłudze, jedynie co trzeba robić to słuchać. 


Dwa główne przyciski to strzałka, która służy do zmiany karty oraz gwiazdka, która służy do wyboru karty.Wersja dla młodszych dzieci (3-5 latków) zawiera trzy sposoby zabawy: poznaj/posłuchaj/odszukaj. Dziecko przez dotykanie obrazków na karcie uczy się, słucha informacji oraz odpowiada na pytania jednym palcem ;) Zabawa tabletem to nie tylko zabawa, to również nauka... dziecko poznaje m.in. alfabet, samogłoski, liczby, jedzenie, zmysły, kształty, pokarmy, zwierzęta, kolory a nawet uczy się języka angielskiego.

Tablet można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, bez problemu zmieści się do torebki a i nie trzeba kombinować w jaki sposób schować wymienne karty bowiem z tyłu tabletu ukryty jest magiczny schowek... właśnie na karty.


Tablet w wersji dla starszaka (4-6lat) również posiada 20 różnych kart. Zasady zabawy są identyczne z tą różnicą, że tu zadania są o stopień trudniejsze. Również są trzy warianty zabawy: naucz się/angielski/znajdź z którymi dzieciaki oswajają się ze słowami, zdaniami, liczbami a także działaniami matematycznym. Jest tu wprowadzony język angielski, dzięki któremu dzieciaki poznają wiele słów. I o ile Emi zakochała się w swoim tablecie o tyle Olcia go jeszcze nie widziała (toż to wakacje są ;)) ale wierzę, że i jej skradnie serce :)


Zaletą tych zabawek jest fakt, iż posiadają one dwa stopnie regulacji głośności a głos lektora nie jest głosem irytującym ;) Do każdego z nich dołączona jest krótka i w jasny sposób napisana instrukcja obsługi (w wersji papierowej i z tyłu na opakowaniu).
Cieszę się, że Touch pad-y trafiły w ręce moich dziewczyn... z nimi żadna podróż samochodem czy czekanie w kolejce do lekarza nam już nie straszne a i wierzę w to, że zabawki te posłużą nam długi czas.Touch Pad Sapientino/Touch Pad Słowa I Liczby


Clementoni

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates