czwartek, 7 września 2017

Moje laboratorium chemiczne

Kreatywnie w domu


Ostatnio moje dzieciaki z wielką pasją przeprowadzają najróżniejsze eksperymenty... wszystkie proste w wykonaniu ale przede wszystkim bezpieczne.


Moje laboratorium chemiczne nie dość, że zawiera całą masę przyrządów dla małych chemików to jeszcze zawiera spis ponad 150 eksperymentów, które bez problemu dzieciaki mogą przeprowadzić w domu (oczywiście pod okiem rodzica). Część z nich przeprowadziliśmy a co nam z tego wyszło sami zobaczcie ;)


Dziewczynki pipetami wlewały wodę do probówek, przelewały ją z probówek do menzurki, mieszały ze sobą kolory, sprawdzały czy olej miesza się z wodą...

 Nie miesza się ale jedna próba to zdecydowanie za mało...

Ależ ten olej jest nieposłuszny i uparty... nie zmiesza się i już! Ale to nie koniec przygód z olejem. Tym razem sprawdziliśmy jak zachowają się kolorowe kostki lodu wrzucone do dużej ilości oleju jak i małej... efekt w obu przypadkach niesamowity.
Pozostając przy chłodnych zabawach sprawdziliśmy czy można podnieść dwie kostki lodu za pomocą jednego sznurka... pewnie, że można, wystarczy położyć sznurek między dwoma kostkami i chwilkę odczekać ;)
Na koniec troszkę zabaw z kolorami... malowanie na mleku

Wędrujące kolory :)Widzicie? Jest bezpiecznie, prosto i z pomysłem. Dzieciaki zachwycone a zabawom nie ma końca.

Już niedługo pokażę Wam kolejne eksperymenty, które wykonaliśmy dzięki propozycji eksperymentów zawartych w tym zestawie :)Clementoni

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 Comments:

  1. Lubimy takie proste i kolorowe eksperymenty :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niesamowita zabawa dla mniejszych i większych :) Oboje z mężem jesteśmy po szkole chemicznej, więc chętnie byśmy córci coś pokazali ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates