sobota, 25 listopada 2017

Karty kontrastowe dla malucha

Kreatywnie w domu
Niedawno pokazywałam Wam kontrastowe książeczki dla najmłodszych dzieci, z obrazkami od pierwszych dni oraz takie od pół roku wzwyż. Dziś pora na alternatywne do tych książeczek. Karty, które mogą maluchowi towarzyszyć stale w rozmaitych okolicznościach... czy to w łóżeczku, czy w wózku, czy bujaczku lub podróży samochodem.


Dwa zestawy kontrastowych kart od Kapitana Nauka. Obrazki są biało-czarne. Każde pudełko zawiera 17 dwustronnych kart... Kontrastowe wzory to karty z wzorami w dwóch wariantach: czarno-białym i biało-czarnym, czyli pozytyw oraz negatyw rysunku. Na kartach przedstawione są zarówno najprostsze kształty: kwadrat, prostokąt, koło, półkole, jak i te bardziej skomplikowane: sześciokąt, serce, gwiazda czy spirala. Kontrastowe obrazki to karty przedstawiające rysunki przedmiotów, zwierząt, zabawek i kształtów z najbliższego otoczenia dziecka również w dwóch wariantach: czarno-białym i biało-czarnym.
Kontrastowe obrazki i kontrastowe wzory to kwadratowe kartoniki, o bezpiecznych, zaokrąglonych brzegach. Do kart dołączone są poradniki z propozycjami zabaw. Dowiesz się z nich jak dziecko widzi w konkretnym wieku, jak pobudzać wzrok do pełnego widzenia oraz w jaki sposób posługiwać się kartami.
Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates