niedziela, 5 listopada 2017

Łóżeczko dla niemowlaka: jakie wybrać?

Kreatywnie w domu

Łóżeczko dla niemowlaka to pierwszy poważny i jednocześnie największy gabarytowo zakup dla każdego rodzica oczekującego na przyjście na świat swojego maleństwa. Przyszli rodzice właśnie przy wyborze łóżeczka mają też największy problem. Ogrom producentów, równie ogromna rozpiętość cenowa, jest w czym wybierać. Na co jednak zwrócić uwagę? Czy zamiast łóżeczka dla niemowlaka nie lepsza byłaby kołyska? Za kołyską przemawia z pewnością fakt, że jest ona zdecydowanie mniejsza, bardziej przytulna i umożliwia kołysanie lub bujanie pociechy. Niestety, zakup taki użytkowany będzie krótko, kilkumiesięcznego malucha w kołysce już nie położymy. Może więc dostawka do łóżka rodziców? Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, ale i ono okazuje się być nietrwałe: materac w dostawkach do łóżka zazwyczaj ma tylko 80cm długości, zaś koszt takiej inwestycji jest niemały. Najlepszym zatem rozwiązaniem wydaje się być łóżeczko dla niemowlaka.
Za łóżeczkiem dla niemowlaka przemawia z kolei fakt, że dziecko może w nim spać od pierwszego dnia do 2-3 roku życia. Łóżeczka mają też zazwyczaj regulację poziomu wysokości materaca. Ułatwia to wyciąganie najmniejszego malucha w pierwszych miesiącach życia, a dorastającemu zapewnia bezpieczeństwo przebywania w łóżeczku. Do tego wyjmowane szczebelki pozwalają starszemu dziecku na samodzielne wychodzenie i wchodzenie. Niektóre modele łóżeczek wyposażone są również w szufladę, do której możemy schować pościel lub inne potrzebne maleństwu rzeczy. Jakie wybrać łóżeczko dla noworodka? powinno być drewniane, pomalowane bezpiecznymi dla zdrowia dziecka i domowników farbami, powinno też posiadać pionowe szczeble o odpowiednim rozstawie. I tyle! Reszta to rzecz gustu i zasobności portfela. Dobrym wyborem może okazać się łóżeczko dla niemowlaka Klupś Marsell. Całość konstrukcji łóżeczka została wykonana bardzo solidnie z drewna sosnowego, płyty meblowej MDF (zagłówki) i płyty wiórowej (spód). Boczki składają się ze szczebelków, dzięki czemu maluszek nie ma ograniczonego pola widzenia, a do tego jest bezpieczny. Dwa ze szczebli mają możliwość wyjęcia, przez co tworzy się wejście dla starszej już pociechy. Ciekawostka – ścianki ze szczebelkami można dosyć łatwo zdemontować i mebel będzie dalej służył naszym najmłodszym, tym razem już jako tapczanik dla dziecka. Długość łóżeczka to 140, zaś szerokość 70 cm, wysokość materaca można regulować i do dyspozycji są trzy położenia. Czyni to łóżeczko Klupś Marsell meblem przystosowanym do użytku dla dzieci w różnym wieku. Łóżeczko Klupś Marsell pomalowane zostało wodnymi eko-farbami i, według zapewnień producenta, posiada wszelkie niezbędne atesty. Do łóżeczka warto też dobrać odpowiedni materac o optymalnym stopniu twardości.


Jeśli wolicie inne modele, to w ofercie sklepu jest ich kilka do wyboru, w różnych kolorach i w rozsądnych cenach (klik).

Poza łóżeczkami w ofercie sklepu znajdziecie również m.in. wózki dla dzieci. Szeroki wybór pd wózków spacerowych, przez wózki typu 2w1 aż po wózki typu 3w1. Wybór wózka (tak jak i łóżeczka) powinien być przemyślany, ponieważ każdy produkt ma inne funkcje i przeznaczony jest do innego typu użytkowania. Mi najbardziej w oko wpadł X-lander X-move głęboko spacerowy i choć moje zasoby finansowe mi na niego nie pozwalają to pomarzyć mogę ;) O jego funkcjonalności możecie dokładnie przeczytać tutaj.

X-Lander X-Move Głęboko-Spacerowy BERRY RED | 2w1 | Szybsza Wysyłka, Znakomita Obsługa, Rabat przy płatności przelewem 

Łóżeczka, wózki to nie wszystko co oferuje sklep Dziecięce Marzenia. Znajdziecie tu również foteliki samochodowe wygodnie podzielone w kategorie wiekowe i wagowe, tak byście mogli szybko odszukać interesujący Was rozmiar.

Recaro Young Sport Hero CARBON BLACK

Zapraszam do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu Dziecięce Marzenia rodziców dopiero oczekujących na swoje pociechy jak i rodziców je posiadających :)


http://sklep.dzieciecemarzenia.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

6 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates