sobota, 4 listopada 2017

Pierwsze książeczki malucha

Kreatywnie w domu

Siatkówka dorosłego człowieka potrafi rozróżnić wiele różnych kolorów światła i ich odcieni. Jednak siatkówka noworodka musi się tego dopiero nauczyć i w pierwszych miesiącach życia widzi jedynie duże kontrasty między jasnym i ciemnym, a zatem dostrzega czerń i biel

Dlatego też już zawczasu warto zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju pomoce B&W. Książki dla dzieci, różne zawieszki, harmonijki... spory ogrom tego na naszym rynku. Takie pomoce można zrobić samodzielnie ale trzeba mieć do tego dryg, czas i chęci. Dlatego Ci co nie posiadają owych cech zaopatrują się w "gotowce", które są bardzo fajne, naprawdę solidnie wykonane i idealnie nadają się na prezent.


Wspólne oglądanie kontrastowych ilustracji wspiera rozwój maluszka, sprawia mu wiele radości i wprowadza go w świat książek.

Co widzę? dla dzieci w wieku 3 mies.+ to książeczka do pokazywania z prostymi, kontrastowymi ilustracjami, atrakcyjnymi dla młodszych niemowląt. Książeczkę możemy dziecku pokazywać jak i postawić w łóżeczku.
Oglądanie dużych czarno-białych obrazków pozytywnie wpływa na rozwój wzroku, zdolność kojarzenia oraz pobudza wyobraźnię. Z myślą o nieco starszych bobasach powstała druga książeczka dla dzieci 6 mies.+. Też mamy tu czarno-białe ilustracje ale i pojawiają się inne kolory. Nie są to barwy pastelowe a wyraziste, które maluch będzie widział wyraźnie i dzięki którym będzie nadal stymulowany.Długie książki w postaci harmonijki wykonane z grubego kartonu, zapakowane w oryginalne etui.


Co widzę? dla dzieci w wieku 3 mies.+
Co widzę? dla dzieci w wieku 6 mies.+

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates