czwartek, 7 grudnia 2017

Czytam sam na drodze ku płynności czytania

Kreatywnie w domu

Seria Czytam sam to świetna seria książek dla dzieci uczących a właściwie szlifujących nabytą umiejętność samodzielnego czytania. W bibliotece mojego 7latka jest już kilka książek z tej serii. Seria bardzo przez niego lubiana dlatego też każda nowa pozycja jest mile widziana. Cieszy mnie ogromnie, że wśród nowości Wydawnictwa Olesiejuk ukazują się kolejne pozycje.


Dlaczego seria ta tak bardzo przypadła mojemu 7latkowi do gustu?

Po pierwsze... proste nie wyszukane słownictwo, bardzo ważne jeżeli dziecko ma uwierzyć we własne możliwości i siły. Proste i logiczne zdania, dzięki którym dziecko rozumie bez problemu fabułę i sens tego co przeczytało. 

Po drugie...książki to skrócone i uproszczone wersje znanych i powszechnie lubianych opowieści, bajek i baśni.

Po trzecie... piękne ilustracje i ich przewaga nad tekstem. Duża czcionka sprawia, że na jedną rozkładówkę nie przypada aż tak dużo treści która, mogłaby dziecko odstraszyć.

Po czwarte... naklejki jako nagroda i motywacja.

Piękne i pobudzające wyobraźnie ilustracje mają ogromną moc, która sprawia, że dzieciaki są tak ciekawe kolejnej strony, że często nie zauważają kiedy dobrnęli do końca książki. Radość i satysfakcja z samodzielnie przeczytanej książki jest ogromna.
 
Jeżeli macie w domu przyszłego małego mola książkowego znającego już dwuznaki i zmiękczenia ale brakuje im płynności w czytaniu to polecamy bardzo serię Czytam sam... z nią dziecko nabierze pewności siebie. Moim zdaniem to książki dla dzieci, które powinny się znaleźć w każdej biblioteczce początkującego czytelnika.


Na końcu każdej książki znajduje się jeszcze strona do zapisania i wypowiedzenia się przez dziecko:

TA BAJKA PODOBAŁA MI SIĘ , DLATEGO ŻE...


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates