sobota, 2 grudnia 2017

Kontrastowych książeczek dla malucha cd...

Kreatywnie w domu

O kartach i książeczka kontrastowych dla najmłodszych dzieci pisałam już nie raz. Dziś kolejna porcja inspiracji kontrastowych. A wszystko to po to aby stymulować wzrok niemowlaków.


Oczami Maluszka Zawieszka to zestaw 20 kontrastowych ilustracji (10 kart), bardzo grubych i solidnych oraz zawieszka, którą możemy przypiąć gdziekolwiek... w wózku, w foteliku, w bujaku. Każda z kart posiada w rogu otwór, który służy do umieszczenia na załączonej zawieszce, ale to nie jedyne rozwiązanie użycia kart. Bowiem w miejscach, gdzie nie mamy możliwości umieszczenia zawieszki, karty możemy zawiesić np. na wstążeczce. Karty można również porozkładać w łóżeczku tak aby maluch miał je zawsze w zasięgu wzroku.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż karty są nie tylko kontrastowe ale posiadają też otworki, które sprawiają, że stają się jeszcze ciekawsze. Wiadomo... nie w pierwszych miesiącach życia malucha ale w kolejnych ten element z pewnością zaciekawi nie jednego z nich.
Karty kontrastowe na sznureczku to nic innego jak kontrastowe obrazki połączone ze sobą za pomocą sznureczka. Idealnie nadają się do torebki a to za sprawą niewielkich rozmiarów kart ;)

Zestaw 0 mies.+ to dwadzieścia prostych ilustracji odpowiednich dla najmłodszych niemowląt, które dostrzegają tylko mocno kontrastowe barwy i wyraźne kontury.

Można też nabyć zestaw dla starszych szkrabów:

Zestaw 3 mies.+ to dwadzieścia bardziej skomplikowanych ilustracji odpowiednich dla trzymiesięcznych dzieci, które zaczynają zwracać uwagę na szczegóły i są już w stanie wyodrębnić z całości nawet niewielkie elementy.


Tak to widzę. Plansze kontrastowe 0+ to podobne plansze to tych przedstawionych przed chwilą. Są odrobinę większe i ciut grubsze. Z jednej strony zostały umieszczone obrazki na białym tle z drugiej natomiast na czarnym. Wzory są różne... jedne bardzo proste, inne bardziej skomplikowane. W pudełku znajdziemy 12 kart co daje w sumie 24 ilustracje. Karty te można zawiesić ale również nadają się do pokazywania maluchom lub do położenia w zasięgu ich wzroku. 
Każdy zestaw inny ale każdy ciekawy na swój sposób. Każdy wykonany dość solidnie. Każdy godny polecenia.Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates