sobota, 9 grudnia 2017

Master Mind - rozruszaj szare komórki

Kreatywnie w domu

Na tę grę miałam chrapkę już kilka ładnych lat. Obawiałam się tylko czy aby na pewno Kubek sobie z nią poradzi. Dziś już wiem... dałby radę bo u niego logiczne myślenie jest na wysokim poziomie. Dziś co prawda gramy w wersję uproszczoną ale tylko kwestia czasu kiedy zmienię mu zasady gry :)


Master Mind to gra, którą pamiętam jeszcze z czasów swojego dzieciństwa. Uwielbiałam ją dawniej, uwielbiam i teraz... tak, tak też w nią gram :P W końcu jest to gra logiczna dla 2 osób. Rozgrywki są szybkie i dynamiczne więc szybko zawodnicy zamieniają się rolamia taki 7latek nie znudzi się czekając na swoją kolejkę.

W skład gry wchodzi 60 większych pionków w 5 kolorach (niebieski, zielony , żółty, czerwony oraz pomarańczowy) po 12 sztuk z każdej barwy. Oraz mniejsze pionki podpowiedzi w kolorze białym i czarnym po 20 sztuk z każdej barwy, razem 4. Gra jest bardzo solidnie zrobiona, jeżeli tylko nie pogubicie elementów, nie ma obaw o jej zniszczenie. 
Wariant podstawowy polega na tym iż układany wzór musi się składać z 4 różnych kolorów. Jednak jest też wersja trudniejsza kiedy kolorki mogą się powtarzać albo mogą pozostać tez puste pola. Dzięki temu kiedy dziecko opanuje poziom najprostszy może wskoczyć na kolejny poziom a gra zyskuje na atrakcyjności.


Jeśli chodzi o planszę... cztery większe otwory to te, w które wkładamy kolorowe pionki, cztery mniejsze obok nich odnoszą się do tych samych miejsc i przy pomocy elementów black&white oznaczamy następująco:
- jeżeli dany kolor występuje w ułożeniu głównym ale na innym miejscu - kolor biały
- jeżeli dany kolor występuje i jest na dobry miejscu - kolor czarny
To wersja, w którą gramy. Jest jeszcze wersja trudniejsza, która polega na tym, iż białe i czarne pionki umieszczamy w dowolnej kolejności w otworach. I tu już tak prosto nie jest odgadnąć zadany kod :)

POLECAM Master Mind każdemu młodszemu i starszemu miłośnikowi główkowania :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. A ja tą grę widzę poraz pierwszy... ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja miałam tą grę, ale nie w tak pięknym wydaniu. Raczej produkcji zza wschodniej granicy, ale bardzo ja lubiłam. Sprezentowałam tą na święta dla sześciolatka i mam obawy czy to trafiony prezent.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates