czwartek, 25 stycznia 2018

Mamusie i tatusiowie - pierwsze książeczki

Kreatywnie w domu


O korzyściach jakie od najwcześniejszych dni dają niemowlakom kontrastowe (biało-czarne) obrazki, w które to wpatrują się już kilkudniowe maluchy stymulując swój wzrok, pisałam już kilkukrotnie przy okazji publikacji takowych gadżetów, które to uznałam za gadżety must have w przygotowywaniu wyprawki niemowlęcej. Jednak nowość od Wydawnictwa Nasza Księgarnia to najpiękniejsze książeczki jakie do tej pory znalazłam.


Ktoś mógłby rzec, że są tu właściwie tylko zwierzątka ze swoimi dziećmi. Niby nic takiego ale mi to właściwie wystarczyło, żeby podbiły moje serce i po cichu liczę, że podbiją i serce mojego maluszka. Ilustracje występują tylko w dwóch tylko kolorach a mimo to oddają ciepło rodzinnych relacji, miłość i bliskość. I choć są dość oszczędne to są urocze i poruszające wyobraźnię. 
Znaleźć można tu zarówno zwierzątka z najbliższego otoczenia... kotki, kury, owce, żaby jak i te bardziej dzikie. Książeczki, które tak na prawdę rosną razem z dzieckiem. Maluszki na początku stymulują swój wzrok, później samodzielnie oglądają, przewracają karty, naśladują odgłosy zwierząt, poruszają się jak one, rozwijają swoje słownictwo. Starszaki obserwują, że zwierzątka, podobnie jak ludzie, mają rodziców, przeżywają wspólnie różne przygody, że obok nas istnieje wspaniały i interesujący świat zwierząt.
Mamusie z dziećmi
Tatusiowie z dziećmi

Polecamy od pierwszych dni życia :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates