czwartek, 25 stycznia 2018

NotiOne - odnajdzie to co zgubione

Kreatywnie w domu

Zgubić klucze to nie sztuka. One giną zazwyczaj w najbardziej nieodpowiednim momencie. Najukochańsze pupile naszych dzieci giną równie często... co rusz widzimy ogłoszenia, w których zrozpaczeni właściciele poszukują zaginionego psiaka czy kociaka. A zagubione dziecko? Mi jeszcze nie zdarzyło się zgubić ani jednej sztuki ale klucze i owszem. Na każdą zgubę znalazłam świetny sposób...  lokalizator Bluetooth – notiOne


notiOne zaskoczył mnie swoim rozmiarem... jest naprawdę niewielki, wielkości breloka (choć można wybrać również opcję zawieszki czy bransoletki). Małe, zgrabne urządzenie, które nie rzuca się w oczy. Urządzenie można połączyć ze swoim smartfonem przy wykorzystaniu dedykowanej aplikacji. NotiOne różni się od lokalizatora GPS tym, że używamy przy niej technologii bluetooth. Malutkie urządzenie przyczepione do plecaka naszego dziecka wysyła ciągły sygnał – niezależnie od miejsca, w którym plecak (a nie dziecko) się aktualnie znajduje. Sygnał ten jest automatycznie odbierany przez zainstalowane na smartfonie aplikacje, które współpracują z systemem notiOne. Myślę, że urządzenie to jest świetnym rozwiązaniem jeśli chcemy wiedzieć, gdzie znajduje się w danej chwili nasze dziecko. Choć wiadomo, że gdy przyczepimy lokalizator do plecaka a dziecko plecak gdzieś zostawi i samo oddali się z kolegami to tej kontroli już nie mamy... wiemy, gdzie jest plecak ale nie mamy 100% pewności czy przy plecaku znajduje się dziecko. I tu najlepszym rozwiązaniem byłby lokalizator w postaci bransoletki, którą dziecko miałoby ciągle na ręce (pod warunkiem, że jej nie ściągnie). Brelok jest świetnym rozwiązaniem dla naszych pupili jak i osób, które często lubią gubić klucze czy inne ważne przedmioty.Urządzenie działa prawidłowo jedynie w przypadku, gdy użytkownik aplikacji ma włączony Internet.

Aplikacja jest w całości spolszczona a samo uruchomienie notiOne jest banalnie proste... intuicyjne i każdy od razu będzie wiedział o co chodzi. Na głównym ekranie widoczna jest lista wszystkich urządzeń i ich ostatnia aktywność. Gdy lokalizator znajduje się w pobliżu naszego smartfona, to ostatnia aktywność z reguły wynosi 0 lub kilka minut. Obok listy urządzeń znajduje się zakładka z mapą, na której można sprawdzić położenie wszystkich lokalizatorów notiOne.Po wybraniu konkretnego lokalizatora można zobaczyć jego historię. Do wyboru mamy mapę z położeniem, które jest uzależnione od wysyłanego sygnału lub można podejrzeć listę adresów.Możemy również skorzystać z przycisku Znajdź mnie, który umożliwia naprowadzenie na lokalizator, który znajduje się w pobliżu. Jest to przydatne w momencie, kiedy ostatnia znana lokalizacja nie była zbyt dokładna. Wtedy odszukiwanie za pomocą tej funkcji jest przydatne.


W tym miejscu jest jeszcze przycisk alarmu. Opcja ta powoduje włączenie alarmu w momencie gdy nasz smartfon straci zasięg z lokalizatorem notiOne.

NotiOne można wykorzystać na wiele sposobów. Lokalizator jest odporny na warunki atmosferyczne, więc wykorzystanie go na zewnątrz nie jest problemem.


A Wy korzystacie z tego typu urządzeń? Co ostatnio zdarzyło Wam się zgubić? Do czego wykorzystalibyście notiOne

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates