środa, 14 lutego 2018

Nosidełko BABYBJÖRN One Air

Kreatywnie w domu


Dzieci potrzebują być noszone. Wtulone w mamine ciało, czując jego bliskość, zapach i słysząc bicie serca uspokajają się automatycznie. Wracają bowiem całym sobą, to tych błogich chwil w maminym brzuszku. Naukowo stwierdzono, że dzieci noszone lepiej się rozwijają, są inteligentniejsze, łatwiej i szybciej się uczą i nawiązują kontakty towarzyskie. Noszenie daje wewnętrzną stabilizację i pozytywne nastawienie do świata. Takie maluszki mają wyższy poziom empatii, czułości i wrażliwości. Zaspokojona potrzeba bezpieczeństwa wzmaga chęć samodzielnego eksplorowania.

Tak więc szykując wyprawkę nie mogłam zapomnieć o nosidełku.

Czego poszukiwałam? Czego oczekiwałam? I co wyszperałam?

Chciałam nosidło dla dziecka sztywno już trzymającego głowę, wygodne dla noszonego i noszącego. Łatwe jeżeli chodzi o regulację, szybkie w obsłudze i dopasowanie się do rodzica. Wkładaniu-wyjmowaniu dziecka. Nie bez znaczenia była też ochrona główki kiedy dzieciątku nie raz i nie dziesięć zdarzy się usnąć w podróży.


Tak więc mój wybór padł na... nowość... BABYBJÖRN ONE AIR.

Nosidełko, które zostało zaprojektowane we współpracy z pediatrami tak, aby zapewniało prawidłowe podparcie dla głowy, pleców i bioder.

Niestety siłą rzeczy nie mogę Wam pokazać jak nosidło prezentuje się podczas noszenia, gdyż wielkość mojego brzucha, już dawno na to nie pozwala ale nic straconego... zdjęcia ukażą się w odpowiednim dla siebie czasie :) Tymczasem posiłkując się zdjęciami producenta pokrótce przedstawię Wam zalety nosidełka, które wybrałam.


Nosidełko Air One jest anatomicznie zaprojektowane tak, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb rosnącego dziecka i według producenta jest idealny dla noworodków. Oferuje możliwość noszenia dziecka na dwóch różnych wysokościach. Wyższa pozycja jest zalecana dla noworodków o wadze min. 3,5 kg. Dziecko znajduje się wówczas wyżej, blisko twarzy opiekuna. Niższa przeznaczona jest dla starszych dzieci.

Zapewnia swobodę ruchu rąk i nóg - nosidełko pozwala na zmianę ustawienia nóżek. Służą do tego zamki, które pozwalają na normalne i szerokie ich ułożenie (a wszystko polega na zmniejszeniu bądź zwiększeniu ilości materiału między nóżkami dziecka). Siedzenie zaś zostało tak zaprojektowane, aby dziecko mogło siedzieć we właściwej dla niego pozycji


Posiada miękkie pasy - grube i miękkie pasy naramienne zapewnią rodzicowi  odpowiednią wygodę noszenia nawet przez dłuższy czas. Wysokiej jakości systemy zapinające pozwalają na łatwe i szybkie mocowanie dziecka. Bez szarpania i niepotrzebnego stresu. Wygodny pas biodrowy z intuicyjnym zapięciem i płynną regulacją to dodatkowa satysfakcja użytkowania BABYBJÖRN.Wyższy panel podparcia główki zapewnia noworodkowi lepszą ochronę szyi i główki. W przypadku starszych dzieci wydłużone podparcie na główkę świetnie sprawdza się gdy zasypiają one w nosidełku. Możliwa jest również regulacja siły dociągnięcia podparcia główki.

Nosidełko wykonane jest z miękkich, niemal w całości z oddychających tkanin i atestowanych materiałów, posiadających certyfikat Oeko-Tex Standard 100 klasa I. Oznacza to, że są wolne od substancji szkodliwych dla zdrowia i alergenów. Miękka i przewiewna tkanina idealnie utrzymuje prawidłową temperaturę ciała dziecka dzięki odpowiedniemu chłodzeniu oraz naturalnie dopasowuje się do ciała dzięki czemu dziecko zachowuje naturalną pozycję z pleckami zaokrąglonymi w kształcie litery C.


BABYBJÖRN One pozwala nosić dziecko w czterech pozycjach – z przodu tyłem do świata, na boku, na plecach i … niestety z przodu twarzą do świata (dlaczego niestety? Nie przemawiają za mną argumenty, które mówią, że pozycja ta jest właściwą pozycją noszenia ale to moje zdanie).


Optymalna pozycja dla noworodka
Wbudowana wkładka pozwala nosić noworodka wysoko, przy klatce piersiowej, blisko serca, pomagając budować więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem.
Starsze dziecko
Niższa pozycja przeznaczona dla starszych dzieci. Dla poprawy komfortu osoby noszącej jak i dziecka można dostosować szerokość rozchylenia nóżek (stosownie do wzrostu oraz długości nóżek).
Minimalny wiek: 4m-cOpcja noszenia dziecka przodem
Od 5 m-ca życia, kiedy szyja, kręgosłup i bioderka są dostatecznie rozwinięte, można złożyć górną część nosidełka i nosić dziecko przodem do świata. I choć z pewnością większość dzieci jest zachwycona odkrywaniem świata w tej właśnie pozycji to mnie ten kierunek transportu dzieci jednak nie przekonuje...


4 przednie i tylne pozycje przenoszeniaNoszenie dziecka na plecach
Wyjątkowo wygodna pozycja. Budowa nosidełka pozwala jednym ruchem, samodzielnie przesunąć dziecko w nosidełku na plecy rodzica i na odwrót. Dziecko cały czas siedzi bezpiecznie w nosidełku!
Minimalny wiek: 12m-cy.

Zainteresowanych łatwością obsługi nosidełka zapraszam na film ---> KLIK Ciekawa jestem czy rzeczywiście przyjdzie mi to z taką łatwością ale zapewne to kwestia wprawy, do której będę musiała dojść :)

Nosidełko BABYBJÖRN One używane z głową zapewni bliskość i ułatwi życie. BabyBjörn to bestseller, zdecydowanie jeden z najpopularniejszych producentów nosideł na świecie. Minimalistyczne, bardzo estetycznie oraz pięknie wykonane, proste w obsłudze. Osobiście wolę prostotę od wzorów, choć to kwestia indywidualna. O tym jak się sprawdzi podczas testowania... czy rzeczywiście pas biodrowy jest taki wygodny i zapewnia komfort, o tym czy szelki aby nie opadają z ramion, czy rzeczywiście jest taki prosty w obsłudze, czy da się z niego wyciągnąć śpiące dziecko bez budzenia, o tym i o wielu innych moich spostrzeżeniach jeszcze Wam napiszę. 

 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates