wtorek, 20 marca 2018

Akademii mądrego dziecka... PIERWSZE SŁOWA.

Kreatywnie w domu


Akademia mądrego dziecka Wydawnictwa Egmont to bardzo fajna seria książeczek dla najmłodszych. Bardzo kolorowe książeczki, z rymowanymi wierszykami, w których główną atrakcją dla dzieci jak się okazało są kolorowe otwory znajdujące się na każdej stronie. O książeczkach tych pisałam TUTAJ i TUTAJ. Zupełnie niedawno na rynku ukazała się nowa seria książeczek zaliczanych do Akademii mądrego dziecka... PIERWSZE SŁOWA.


Książeczki do wspólnego oglądania i czytania choć tego czytania jest tu nie za wiele. Seria PIERWSZE SŁOWA to cztery książeczki: Kolory, Na wsi, W domu, Pojazdy. Dziś przedstawię Wam trzy pierwsze. Wszystkie książeczki są niezwykle kolorowe, pełne ruchomych elementów. I to właśnie te ruchome elementy sprawiają, że książeczki są bardzo atrakcyjne dla dzieci, zdecydowanie przyciągają ich uwagę. Mieniące promyki słonka, kurka dziobiąca ziarenka, możliwość zaglądnięcia do szafy czy pod pokrywkę rondla, w którym gotuje się zupa... to musi się podobać! Radość dzieciaków na widok wyskakującego zza kapusty królika bezcenna!


Absolutnie odlotowe przesuwanki, które pokocha każdy maluch. Każda książeczka to 5 rozkładówek. W dodatku okładka również ma elementy do przesuwania. Z książeczką Kolory maluch pozna cztery podstawowe barwy... czerwoną, niebieską, żółtą oraz zieloną. Z książeczką Na wsi maluchy poćwiczą wyrażenia naśladowcze... iii, kic kic, io, muuu, hau, miał. Pierwszy krok do nauki mówienia. Książeczka W domu przedstawia maluszkowi przedmioty, które można znaleźć w domu... te z najbliższego otoczenia dziecka.

Twarda oprawa, kartonowe strony oraz zaokrąglone rogi to dodatkowe atuty tych książek. Ponadto są to książeczki rozwijające u dzieci sprawności manualne i koordynację wzrokowo - ruchową. Są ciekawym sposobem na poznawanie świata i fajnym elementem uprzyjemniającym zabawę.


Cała seria Akademii mądrego dziecka dostępna TUTAJ.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates