piątek, 9 marca 2018

Czy matma może być fajna?

Kreatywnie w domu

Czy matma może być fajna? Może! Ale tylko pod warunkiem, że ucząc się jej, dobrze się bawisz :) Nie ukrywam, że mam świra na punkcie matmy, uwielbiałam ją w podstawówce, liceum a później na studiach. Aktualnie uwielbiam "uczyć" jej moje pociechy. I chyba wychodzi mi to całkiem, całkiem dobrze. A to zasługa tego, że my matmą właśnie się bawimy! My się nie uczymy regułek, my poznajemy zasady panujące w świecie liczb... nauka przez zabawę to nasze główne motto.

Poza pomocami, które przygotowuję dla moich dzieciaków, lubię buszować po necie w poszukiwaniu perełek jeśli chodzi o książki dla dzieci. Dziś zapraszam na jedną z nich...


Fajna Matma. Szkoła Czarnoksiężników - sam tytuł już jest adekwatny do zawartości książki. Książka, w której na młodego matematyka czeka całą masa świetnych zadań, podczas rozwiązywania których sprawdzi swoje siły w zakresie liczb do 1000, odrobinę pododaje, poodejmuje, czasami coś pomnoży czy podzieli. Pozna różne metody liczenia w pamięci a także porozwiązuje mnóstwo zagadek logicznych. A wszystko to w towarzystwie ucznia Czarnoksiężnika, który pomaga dziecku przebrnąć przez kolejne strony książki. W każdym rozdziale dziecko poznaje jakąś historię - dzięki czemu ćwiczenie matematyczne osadzone jest w pewnej "rzeczywistości" a to wzbudza w dziecku jeszcze większą ciekawość.
Po rozwiązaniu wszystkich ćwiczeń na ucznia Czarnoksiężnika czeka egzamin... ups... zapomniałam dodać na początku, że ów uczeń pragnie stać się prawdziwym Czarnoksiężnikiem. Czy uda mu się nim zostać zależy tylko i wyłącznie od dziecka ;)
Fajna . Szkoła Czarnoksiężników to 56 stron ekstra zabawy i nauki w jednym.

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates