środa, 28 marca 2018

Misia i milusi uciekinier

Kreatywnie w domuKsiążki z tej serii miałam na oku już od dłuższego czasu. Niezwykle pozytywna seria z mnóstwem ciepła i wrażliwości dla świata zwierząt. Nie wiedzieć czemu nie trafiła ona jeszcze do naszej domowej biblioteczki. Aż do dziś... mamy pierwszą książeczkę a właściwie kolejną z serii (wcześniejsze książeczki koniecznie muszą do nas trafić ;) ).


Kim jest Misia? To 7letnia rudowłosa pani weterynarz, prowadząca własną klinikę dla zwierzaków, klinikę którą zaaranżowała w domku na drzewie na skraju ogrodu. Dziewczynka nie jest zwykłą dziewczynką.... posiada bowiem wyjątkowy dar – potrafi rozmawiać ze zwierzętami.

U małej pani weterynarz trwają ferie, które dziewczynka spędza w domu. Ale ferie w domu wcale nie muszą być nudne! Pod jej opiekę trafia nowe zwierzątko... królik o imieniu Śnieżek -  królik kolegi z klasy, który wyjeżdża na całe dwa tygodnie i nie może zabrać zwierzątka ze sobą. Dziewczynka opiekuje się królikiem i dba o niego najlepiej jak potrafi, zwierzak zaś czuje się u niej bardzo dobrze. Pewnego dnia królik ucieka ale Misi dość szybko udaje się go odnaleźć. Szybko jednak okazuje się, że królik się przeziębił i wymaga opieki. Dzięki dziewczynce i jej troskliwej opiece królik szybko wraca do zdrowia.
To jedno z trzech opowiadań z książki Misia i jej mali pacjenci. Historii pozostałych dwóch Wam nie zdradzę... musicie przeczytać je sami. Uchylę Wam tylko rąbka tajemnicy kto trafi pod opiekę młodej pani weterynarz... gil, sikorka oraz stado saren.

Co mnie urzekło w książce? Piękne i wyjątkowe ilustracje a twarda oprawa i kredowy papier najadą książce dodatkowo niepowtarzalny charakter. Urzekło mnie również to, że w tak prosty sposób można pokazać dziecku, że nawet zwykłym prostym gestem można uratować bezbronne zwierzątko.


Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier
Wydawnictwo Zielona Sowa
Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2018

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates