sobota, 10 marca 2018

Opowiastki dla maluszka

Kreatywnie w domuKsiążeczki dla maluszków, sztywno stronicowe i pięknie ilustrowane... zawsze polecam te od Wydawnictwa Skrzat autorstwa Wiesława Drabika. Uwielbiam tego autora... niezwykła umiejętność pisania prosto, wesoło i jednocześnie z charyzmą, morałem i te rymy wpadające w ucho. Właśnie wyszły nowości i postanowiliśmy je sprawdzić.


Są to idealne książeczki na początek przygody z książką! Kilkuwersowe, rytmiczne wierszyki, ciepłe i przyjemne historie, a także radosne i nieskomplikowane ilustracje.
Oj, boli! zawiera historyjki o małpce, którą rozbolał ząbek, o kundelku, z którym nie chciał się bawić jeż, o kózce, która skakała i nogę... zwichnęła, o misiu łakomczuszku, którego pogryzły... pszczółki, a także o żabce, którą wystraszył kotek.

Pomogę ci! to piękne historyjki pełne dobroci... pomaganie to bardzo ważna sprawa, którą warto pielęgnować od najmłodszych lat. W książeczce dzieci dowiedzą się kto zaszył misiowi dziurę w spodenkach, kto uchronił pieska przed deszczem, kto pomógł dorotce, gdy ta stłukła kolanko, kto naprawił rowerek Kacperka i kto "ożywił" zwiędnięty kwiatuszek.Mam cię! to opowiastki o tym, jak Mruczek prawie złapał włóczkę, szczeniaczek motylka, bury kotek białą myszkę, a piesek był o włos od złapania Mruczka.

Było i nie ma! - historyjki zawierające odpowiedzi dlaczego nie ma już bałwanka, dlaczego balonik pękł, gdzie zniknęło słoneczko, co stało się z kwiatuszkiem i zamkiem z piasku.Każda z książeczek to 10 stron. Na rozkładówce sympatyczne zwierzątka. Jest przejrzyście i czytelnie. 
Dziewczynki bardzo chętnie słuchały wszystkich tytułów choć te publikacje nie są im dedykowane wiekowo. Jednak tak obraz jak tekst naprawdę są bardzo przystępne i chętnie się do nich zagląda. Olcia pokusiła się również o samodzielne ich przeczytanie a że tekstu nie ma za wiele (choć mógłby być on nieco większej czcionki) to poszło jej całkiem dobrze :)

Polecam!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates