czwartek, 1 marca 2018

Życie na Ziemi: Na wsi

Kreatywnie w domu

Popyt na książki w naszym domu jest ogromny. Każda nowa pozycja zasilająca naszą domową biblioteczkę przyjmowana jest z wielkim entuzjazmem. Pisałam Wam o tym, że zmuszona zostałam do zakupu dzieciom kolejnych regałów na książki? Tak, tak brakło nam miejsca ;) Wśród książek moich przedszkolaków sporym zainteresowaniem cieszą się książki z okienkami.


Wieś, zwierzęta interesują chyba każde dziecko a dodatkowo, gdy książka zawiera mnóstwo ciekawostek w postaci pytań i odpowiedzi skrytych pod postacią okienek to musi się podobać! Z książką Życie na Ziemi: Na wsi dzieci poznają od podszewki jak wygląda codzienna praca w wiejskim gospodarstwie, zaglądną do obory i przekonają się, kto tam mieszka. Przyjrzą się dokładniej pracom w gospodarstwie od rana do wieczora. Prześledzą wzrost warzyw i proces wypieku chleba z rosnącej na polu pszenicy.


Do czego służy ciągnik rolniczy? Skąd bierze się mleko? Co rośnie na polach? Co to jest bela siana? Dlaczego na polach jest nieprzyjemny zapach? To tylko część zadawanych dzieciom pytań...
Bardzo fajna książka dla dzieci, która w ciekawy sposób ukazująca najmłodszym życie na wsi.

Życie na Ziemi: Na wsi
Wydawnictwo Olesiejuk
Autor: Heather Alexander
Ilość stron: 16
Okładka: twarda
Rok wydania: 2018

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates