piątek, 8 czerwca 2018

Zabawki dla maluszka

Kreatywnie w domu
Przeszukując internet w poszukiwaniu zabawek dla najmłodszej, skupiłam się na tych, które będą doskonałe na same początki przygody zwanej zabawą, łatwe do złapania przedmioty, wyraziste połączenia, coś co przy okazji złagodzi niedogodności ząbkowania oraz coś co pozwoli potrenować koordynację oko ręka - natrafiłam na markę, która skradła moje serce... MANHATTAN TOY

 

Kiedy na ekranie wyświetliły mi się zabawki tej firmy, pytanie już nie brzmiało czy? Tylko które wybrać? Nie był to łatwy orzech do zgryzienia bo od ilości zabawek jest naprawdę imponująca. Drogą eliminacji wybrałam...


Zacznijmy od chwytaków... Szukałam czegoś oryginalnego, przyciągającego wzrok, czegoś co niemowlaczkowi pozwoli ćwiczyć koordynację oko-ręka, trafianie do celu, chwytanie. Ale też przedmiotu, który będzie ciekawy, odkrywczy i zaskoczy dziecko. Taka właśnie jest Miękka zabawka do wózka "Uśmiech dziecka"
 

Materiałowa, dwustronna zawieszka wykonana  z materiałów i tworzyw sztucznych bezpiecznych dla dzieci. Zabawka wykonana została w kontrastowych kolorach. Posiada wmontowane lusterko, tasiemki, gryzak i grzechotkę. Zabawa nią z pewnością będzie rozwijać różne zmysły u maluchów... słuchu, dotyku czy wzroku.

Chciałam aby wśród zabawek znalazła się taka, która wydaje różne dźwięki i była bezpieczna do gryzienia i ślinienia. Zabawka dla niemowlaka Cukiereczek wydała mi się najbardziej wyjątkowa.


Miękka, bezpieczna i sprężysta zabawka z wieloma niespodziankami przeznaczonymi do odkrywania przez najmniejsze rączki. Z ta zabawką maluszek pozna nowe tekstury i kształty... gryzaki, piłeczka z dźwiękiem, kółeczka, elastyczne tasiemki. Doskonała zabawka dla niemowlaka stymulująca sensoryczne umiejętności.


Wśród zabawek nie może zabraknąć gryzaka. Ten z kolei musi był lekki a za razem solidny co jest tożsame z bezpieczny i prosty w złapaniu. Ten, który mnie urzekł nie tylko swoim wyglądem dodatkowo wydaje dźwięki... grzechocze i choć taki  maluszek jak mój nie potrafi jeszcze grzechotać, to jego rączki często gęsto brykają, poza jego kontrolą a wtedy zabawka chcąc - nie chcąc zagrzechocze :)


Elastyczny gryzak słonik wykonany z miękkiego, giętkiego plastiku. Posiada wygodne przestrzenie pomiędzy pętelkami, które ułatwiają małej rączce łatwe chwycenie zabawki. Gryzak można przetrzymywać w lodówce, dzięki czemu podczas bolesnego ząbkowania u malucha, gryzak ukoi jego ból.
Powyższe zabawki to ekstra pomysł jeżeli szukacie upominku dla maluszka 0-6 miesięcy. Poniżej zabawki dla nieco starszych maluszków.

Zabawka edukacyjna Kolorowa bryła to nic innego jak bryła utworzona z drewnianych elementów umieszczonych na linkach. Korale przesuwają się po nich, a cechą charakterystyczną zabawki Manhattan Toy jest to, że jej forma jest nienaruszalna... zabawka wraca do swojego pierwotnego, wyjściowego kształtu. Korale drewniane (drewno kauczukowe) pokryte są bezpiecznymi dla niemowlaka farbami na bazie wody.

Grzechotka gryzak kula Click Clack
- żywe kolory, obracające się, wystające uchwyty i efekt grzechotania... to musi  się podobać :) Kula jest idealna na czas ząbkowania bowiem jej wystające ramiona są pokryte dwoma rodzajami wypustek, które dodatkowo wpływają na stymulacje rączek i zmysłu dotyku niemowlaków. Wypustki podczas obracania wydają charakterystyczny dźwięk "klikania".


A Wasze maluszki czym się bawią?https://www.hoplik.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates